Emsculpt Etkisi Ne Zaman Görülür: Emsculpt ile Sıkılaşma

Bu vücut şekillendirme tedavisi, kalçalarda, yanlarda veya karın bölgesindeki kasların sıkılaştırılmasına veya oluşturulmasına odaklanır. İstenmeyen yağlardan kurtulursunuz ve kaslarınızı fark edilir derecede daha güçlü hale getirir. Emsculpt tedavisinden sonra plank ve diğer kuvvet egzersizlerini yapmanın daha kolay olacağını da görebilirsiniz.

Hastalar yağ kaybı ve kas kütlesi artışı yaşarlar. Ve bu tedavi sonucunda vücutları daha kaslı hale geldiği için metabolizmaları da hızlanır, bu da vücutlarının daha verimli şekilde kalori ve yağ yakmasını kolaylaştırır.

 

Emsculpt Tedavisi Ne İşe Yarar?

Bu müdahale içermeyen vücut şekillendirme sistemi, vücudunuzu bir dizi olağanüstü yoğun egzersizden geçtiğini düşünmesi için deyim yerindeyse kandırır ve size bu tür egzersizlerden elde edilecek sonuçları verir. Tedavi sırasında, hedeflenen alana yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji verilir.

Bu enerji, kasların kas gücünü destekleyen ve yağları eriten yağ asitlerini serbest bırakacak şekilde kasılmasına neden olur. Yani tedavi masasında dinlenirken, bu sistem size binlerce squat veya mekik yaptırıyor diyebiliriz.

Emsculpt Nasıl Uygulanır?

  • Her seansta, hedef bölgeye karşı cihazın paletleri yerleştirilecek ve hareket etmeyecek şekilde bağlanacaktır.
  • Elektromanyetik enerji işini yaparken, vücudun tedavi edilen kısmının derinlerinde yer yer kas kasılmalarını hissedeceksiniz.
  • Her kasılma gerçekleştikçe bacaklarınızın hafifçe seğirdiğini fark edebilirsiniz, ancak herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz. Emsculpt cihazı, laktik asidi parçalamak için tedavi alanına nazik ve aralıklı dokunuşlar yapacaktır.
  • Seans bittiğinde, normal yaşamınıza hemen geri dönebileceksiniz. Ertesi gün hissedeceğiniz herhangi bir kas hassasiyeti, ağır bir antrenmandan sonra yaşayabileceğinize benzer olacaktır.

Emsculpt Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Emsculpt’tan sonra belirgin şekilde daha az yağlı ve daha ince bir bölge görmeyi bekleyin. Dr. Frank, Çalışmalar, uygulamalardan sonra bölgede yüzde 15 ila 20 kas büyümesi ve yağ azalması gösteriyor. Tedaviden hemen sonra somut sonuçlar hissetmeye başlayabilirsiniz, ancak son seanstan iki ila dört hafta sonra olumlu sonuçlar görülür ve tedavileri takip eden birkaç hafta boyunca iyileşmeye devam eder.

Örneğin iki haftalık tedaviden sonra vücudunuzun elinizden gelenin en iyisini yaparak sanki bir antrenörle gerçekten çalışmışsınız gibi hisseder ve görünür.

Böylece Emsculpt sonuçları genel olarak formda olmak ve kalmak isteyen hastalar için oldukça motive edicidir. Ve hızlı alınan sonuçlar ile insanlar daha sonra bunu sürdürmek için motive olmayı başarabilmektedir.

Emsculpt Kalıcı Mı? Hastalar Daha Fazla Seans İçin Geri Dönüyor Mu?

Bir Emsculpt tedavisinin sonuçlarının ne kadar süreceği, hastanın yaşam tarzının ne kadar aktif olduğuna bağlıdır. Bazı insanlar Emsculpt tedavisi görür ve daha sonra düzenli egzersizle kendi başlarına sıkılaşmış vücutlarını korurlar, ancak diğer hastalar Emsculpt alır ve sonra kendilerine bakmazlar ve daha çok seansa gelmeyi tercih ederler.

Bunu motivasyon olarak kullanacak veya düzenli egzersiz yapabilecek biri iseniz, sıkılaşmış formunuzu çok uzun bir süre, hatta kalıcı olarak koruyabilirsiniz. Ancak bunu yapmayacaksanız, kas kütlesi yavaş yavaş azalmaya başlayacak, yağ yavaş yavaş geri gelmeye meyil gösterecektir.

Öte yandan yılda birkaç kere takip seanslarına gelinebilir.