Dermaclinic Poliklinik - Dermatolog Uzm. Doktor Fatma ÖZEL - Bursa

Emsculpt Nedir?

Emsculpt dünyada ilk ve tek olarak FDA onaylı ve klinik çalışmalar ile etkinliği kanıtlanmış kas çalıştırma sistemidir. Bugüne kadar teknolojilerin tamamı bölgesel incelme ya da bölgesel zayıflama üzerine kurulmuş teknolojiler içermekteydi. Vücut şekillendirme işlemlerinde lokal alanlar üzerinde çalışılır ve sonuç alınırdı. Ancak hiçbir uygulamada kaslara etki edilememekteydi.

Bölgesel zayıflama işlemleri sonunda yağ kalınlığı inceltilebiliyor ve farklı kombin uygulamalar ile de cilt sıkılaştırma işlemleri yapılabiliyordu. Alt katmanda bulunan kaslara etki eden herhangi bir uygulama olmadığı için fit görünüm tam olarak sağlanamıyordu.

İnceldim ama fit değilim!

Fit olmak, fit yaşamak özel bir emek istiyor ve düzenli spor, düzenli beslenme ve stresi az bir hayat ile mümkün olabiliyor. Günümüzde ise iş yaşantısı vaktinizin çok büyük bir bölümünü kaplıyor. İş çıkışında ise fit olmak için spor salonlarına gidecek gücünüz kalmıyor. Kişisel antrenörler ile çabaladığınız spor yaşantınız ise uzun vadede size istediğinizi kazandırmıyor. Çünkü uzun vadeli bir şekilde spor yaşantımızı sürdüremiyoruz.

Emsculpt patentli teknolojisi sayesinde muadili olmadan odaklanmış yüksek enerji elektromanyetik alan uygulaması sayesinde kaslarınızın tamamını yarım saat boyunca çalıştırıyor. Uygulama başlığı altındaki alanda kaslar yarım saat boyunca 20.000 kez çalışıyor.

Emsculpt ne yapıyor?

Emsculpt 3 aşamada size fit bir vücut sunuyor. İlk aşama Hipertrofi yani kasların şişmesi hacimsel olarak büyümesi. Spor salonunda yapacağınız idmanlardan sonra kaslarınız şişerek daha belirgin bir hal almaktadır. Ancak bu belirginlik tekrarlanmadığı sürece gün geçtikçe yavaş yavaş azalacaktır. Aynı etkiyi Emsculpt da yapıyor ve şişen kaslarınız diğer seanslar ile pekiştirilerek hacimsel büyümesi sağlanıyor.

İkinci aşamada Emsculpt yeni kas liflerinin oluşmasını sağlıyor Hiperplazi. Burada 35 yaşından sonra yeni kas oluşumu çok az olduğunu düşünürsek bir iki yıl boyunca düzenli çalışacağınız sporda oluşturabileceğiniz yeni kas liflerini Emsculpt ile sadece iki haftada ulaşabiliyorsunuz. Yaş arttıkça spor salonunda isteseniz de yeni kas lifleri oluşturamıyor mevcut olanları şişirebiliyorsunuz. Ancak Emsculpt ile yeni kas liflerine ulaşmanız mümkün.
Üçüncü aşama Emsculpt uygulamasında kaslar çok yüksek derecede bir dirence maruz kalıyorlar. Bu supramaximal kasılmalar saniyede 5 den fazla olabiliyor ve kaslarınız çalışıyor. Aynı zamanda bu kadar çalışmaya muazzam bir enerji gerekiyor ve vücudun bu enerjiyi hızlı karşılayacak protein stoğu bulunmuyor. Bunun yerine kaslar çalıştığı alana en yakın yağların yakımını sağlayarak enerji ihtiyaçlarını karşılıyor. Kısaca kaslar enerjisini yağları yakarak karşılıyor.

Hem kas yapıyoruz hem yağ yakıyoruz

Dermaclinic Poliklinik - Dermatolog Uzm. Doktor Fatma ÖZEL - Bursa

Uygulama alanında çalışan kaslar ve aralarda bulunan yağın yakılması sayesinde daha fit bir görünüm karın bölgesi için oluşuyor. Popo da ise bacakları kalınlaştırmadan yapılan squat etkisi popoyu hem dikleştiriyor hem sıkılaştırıyor hem de şekillendiriyor.

Artık kollar sarkmayacak

Kadınların çoğunun ortak problemi kolların sallanması ya da sarkması diyebiliriz. O bölgeden cerrahi işlem dahi geçirseniz altında kas olmadığı sürece kol sallanmaya ve sarkmaya devam edecektir. Bir kadının çok fazla kol kası yapması da hem zor hem de görüntü açısından çok istenilen bir şey değildir. Emsculpt ile triseps yani dış kolun sarkmasını ve sallanmasını engelleyen kası çalıştırabiliyor ve bu sorunu ortadan kaldırabiliyoruz.

İç bacak da sarkmalara veda ediyoruz

Emsculpt bacak uygulamasında en çok tercih edilen bölge iç bacak ve bu kısımdaki cilt elastikiyetinin ve cilt tonusunun düzeltilmesi. Cilt alt yapısında kas oranı arttıkça cildin kendi yapısına tutunması o bölgeyi daha sıkı yapacaktır. Alt yapısında kas oluşumu ileri dönemde de sarkmalara engel olacaktır. Sadece 20 dakikalık uygulama ile iç bacak kaslarınızı çalıştırabiliyorsunuz.

Emsculpt Kaç Seans Yapılır?

Emsculpt uygulaması normal protokolleri haftada 2 toplamda 4 seanstır. Ancak doktorunuz size özel bir uygulama yapabilir ve farklı bir protokol düzenleyebilir. Bu yüzden doktor konsültasyonu şarttır. Uygulama bu yüzden sadece Doktor kliniklerinde kullanılmakta ve güzellik salonlarında ya da spor salonlarında bulunmamaktadır. Emsculpt Uygulaması kaç dakika yapılmaktadır.

Uygulama standart olarak karın ve popo bölgesinde 30 dakika kol ve bacak bölgelerinde ise 20 şer dakika sürmektedir.

Emsculpt uygulaması ile ilgili diğer sorularınız için kliniğimiz ile irtibata geçebilir doktorumuz ile ücretsiz Emsculpt görüşmesi yapabilirsiniz.

Emsculpt Bursa Fiyatları

Emsculpt uygulama ücreti kişiden kişiye farklılık gösterebileceği için öncelikli olarak doktor konsültasyonu gerektirmektedir. Klinik içinde kontrolünüzden sonra size Emsculpt Bursa uygulama fiyatları verilebilecektir.

    Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.


    * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.