Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Cildimiz Neden Yaşlanır?

Yaşla birlikte hormonların azalması, hava kirliliği, aşırı güneşlenme, sigara içme, sağlıklı beslenmeme, stres, cilde gereken bakımın yapılmaması cildimizin yaşlanmasına, kırışıklıkların oluşmasına, zamanla elastikiyetinin kaybolmasına, güneş lekeleri veya yaşlılık lekelerinin çıkmasına neden olur.

Tedavi Yöntemleri:

Dermaclinic Lazer Estetik Merkezinde yüzünüzdeki kırışıklıklar, lekeler, sarkmalar için öncelikle Uzman Cilt Doktorumuz sizi görür ve sizin cildinize özel bir tedavi programı çıkarır. Bunlar Fractional Lazer, Dermaroller, Altın İğne, PRP, High Dancity Focus Ultrason (Hi-Fu), Endopeel, Fibrocell, Botox, Dolgu (Juvederm, Restylane vb.) olabilir.

Botox

Daha çok güldüğümüzde, kaşlarımızı çattığımızda, kaldırdığımızda, ağladığımızda ortaya çıkan mimişk çizgilerinin tedavisinde etkilidir. Etkisi 4-6 ay sürelidir. 4-6 ay sonunda tekrarlayan uygulamalar gerekebilir. Şikayetlerinizin ilerlemesini önler.

Dolgu (Hyaluronik Asit)

Cilde hem hacim vererek hem de kırışıklıkların içini doldurarak etkili olur. Özellikler göz kenarındaki ince çizgiler ve dudak üzeindeki ince çizgilerin giderilmesinde etkilidir. Cildimizde doğal olarak da bulunan hyaluronik asit denen doğal bir madde içerir. Yapar yapmaz hemen etkisini gösterir. 6 ay, 1 yıl ve 1,5 yıllık tipleri vardır; Juvederm ve Restylane gibi.

Fractional Lazer

Yüzdeki ince veya kalın kırışıklıklar, elastikiyetini kaybetmiş doku ve yüzdeki sarkmalarda tercih edilir. Yeni kollajen yapımını uyararak cildi yeniler. Fraxel, Fractional CO2 Lazer SmartXide DOT bunlardan bazılarıdır. Tedavi sonunda kırışıklıklar, lekeler ve sarkmalarda belirgin düzelmeler görülür. Uygulama sonrasında 3-4 gün süren hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir rahatsızlık vermez. 2-4 hafta aralarla 4-6 seans olarak planlanır. Sonuçlar botox gibi geçici değildir, çok uzun sürelidir.

HI-FU Focus Ultrason

Ameliyatsız yüz germe konusunda en son teknolojilerden biridir. Ciltteki ince çizgiler, ağız kenarındaki sarkma ve boyundaki elastik doku gevşemelerinde tercih edilir. Ulthera, Hi-Fu Ultrason bu teknolojilerden bazılarıdır. Cildin alt tabakasında termal zonlar oluşturarak cildi ısıtır, kollajenin boyunun kısalmasına ve yeni kollajen sentezine neden olarak etkisini gösterir. Uygulama süresi 45 dakikadır. Uygulama sonunda cilt daha gergin ve parlak gözükür. İşlem sonrasında herhangi bir kızarıklık ve ağrı şikayeti olmaz. 3 ay sonrasında sarkmalarda ameliyatsız belirgin düzelmeler olur. Etkisi çok uzun sürelidir.

Pdo İpler

Kaş düşüklüğü, yüzdeki sarkmalar ve ince çizgilerde, boyundaki sarkma ve ince çizgilerde, yüz germe (facelift) amacıyla kullanılır. Ameliyatlarda kullanılan, zamanla vücuttan eriyip atılan polydioxanone içerir. Lokal anestezi ile yapılır. Etki süresi 2-2,5 yıl arasında değişir.

Fibrocell

Ciltteki kırışıklıklarda, akne izleri, su çiçeği izi, yanık izlerinde, dudakların dolgunlaştırılmasında tercih edilir. Kök hücre özelliğine sahip kulak arkasından cilt biyopsisi şeklinde alınan hücreler özel bir ortamda kültüre edilerek ciltteki problemli bölgelere uygulanır. 3 hafta ara ile 3 seans yapılır. 2.uygulamadan sonra etki görülür. 1 yıla kadar etkisi artarak devam eder. 4-5 yıl etkilidir.

Cilt gençleştirme yöntemlerinde fiyat

Dermaclinic’te öncelikle cilt doktorumuz tarafından kişinin dermatolojik muayenesi detaylı bir şekilde yapıldıktan sonra kişinin ihtiyacına yönelik kişiye özel bir tedavi programı çıkarılır. Yukarıdaki tedavilerden biri veya birkaçı kombine edilerek uygulanır. Fiyat uygulanacak tedavi yöntemine, seans sayısına ve uygulamanın yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.

Sonuç olarak; cilt gençleştirme tedavilerinin iyi bir dermatolojik muayeneden sonra kişiye özel olarak planlanması ve seçilen yöntemlerin doğru bir şekilde yapılması tedavi sonuçlarını etkileyen en önemli etkendir.

    Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.

    * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.