El Gençleştirme (Hand Rejuvenation)

Ellerimiz pek çok çevresel hasara maruz kalır. Yaşlanmanın ilk belirtilerinin başladığı yerlerdir. Güneş lekeleri, kırışıklıklar, çiller ve kanser öncüsü benler yaşlanma belirtileridir. Aynı zamanda cilt altı yağ dokusunda da kayıp meydana gelir. Bu da ellerimizin daha kemikli görünmesine neden olur. Tedaviyle ellerimiz daha genç, daha sağlıklı, daha pürüzsüz gözükür.

Fractional lazerler; el üstündeki güneş lekeleri, kırışıklıklar ve hacim kayıpları, damar artışlarında etkilidir. Kolajen rejenerasyonunu (yeni kolajen yapımını) artırarak cildin yenilenmesini sağlar. Genellikle 3 hafta aralarla 4 seans olarak planlanır. Lokal anestezik krem sürüldükten sonra Dermaclinic’te fractional lazer ile el gençleştirme Uzman Cilt Doktorumuz tarafından yapılır. Uygulama sonrasında birkaç gün süren hafif bir kızarıklık olur. İlk seanstan itibaren lekelerde açılma, kırışıklıklarda azalma fark edilir. Bu 6 ayda tamamlanarak maksimuma çıkar. İşlem sonrasında 1 ay süreyle güneş koruyucu kullanılmalıdır.

IPL fotorejuvenation; el üstündeki lekelerin azaltılması, cildin canlandırılmasında kullanılır. 3 hafta aralarla 6-8 seans olarak planlanır.

Dermal fillers; eldeki hacim kayıpları ve kırışıklıklarda kullanılır. Hyaluronik asit denen (cildinizin doğal yapısında da bulunan ve yaşla azalan) bir maddeden oluşur. Hyaluronik asit doğal yolla su çekerek hacim artışına ve kırışıklıkların azalmasına neden olur. 6 ay, 1 yıl ve 1,5 yıl süreyle etkili olan tipleri vardır.

    Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.

    * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.