Fractional Lazer Tedavisi Nedir?

Fractional Lazerler cilt kırışıklıkları, genişlemiş gözenekler, izler gibi cilt problemlerinde tercih edilen en yeni, en etkili yöntemlerden biridir. Dermaclinic Lazer Estetik Merkezinde bu konuda en gelişmiş teknolojilerle Fractioanl Lazer uygulaması yapılır. Uzman Cilt Doktorumuzun muayenesinden sonra Fractional Lazer veya ilave tedaviler için tedavi programınız çıkarılır. Unutulmamalıdır ki her cildin özelliği ve şikayetinin derecesi, tedaviye vereceği cevap farklıdır. Bu nedenle tedavinin kişiye özel olması ve doğru planlanması açısından Uzman Cilt Doktorumuz ile görüşmeniz önemlidir. Fractional Lazer ciltte yenilenme sağlayan en etkili geliştirilmiş en son teknolojilerden biridir. Kendi içinde de alt grupları vardır. Fractional Lazerler ciltte geçtiği her katmanda binlerce ince ‘mikrotermal tedavi zonları’ oluşturarak etkili olur. Vücudun yara iyileşmesi mekanizmasından faydalanarak kollajen sentezini uyarır, cildinizi onarır ve yenilenmesini sağlar. Kırışıklıkların, izlerin ve elastikliğini kaybetmiş gevşek cildin düzelmesini sağlar. Ciltteki problemlerde çok belirgin (dramatic) düzelmelere neden olur. Atılan lazer ışınları cildin üst tabakasını geçerek alt tabakada yoğunlaşır dolayısıyla cildin üst tabakasında soyulma yapmadan etki eder. Lazer sonrası cilt pembe ve hafif güneş yanığı renginde gözükür. Bu sadece birkaç gün sürer. Seanslardan sonra anlamlı fark olur. Sonuçlar geçici değildir yıllarca sürer.

Fractional Lazer Nerelerde Kullanılır?

 1. Ciltteki ince ve derin kırışıklıklar
 2. Yüzdeki genişlemiş gözenekler ve siyah noktalar
 3. Yüz, dekolte ve ellerdeki lekeler
 4. Benler
 5. Akne ve akne izleri (sivilce izleri)
 6. Ameliyat izleri, jilet izleri, kaza izleri
 7. Gevşek cildin sıkılaştırılması (skin tightening)

Fractional Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye 20 dakika süre ile lokal anestezik krem uygulanır. Sonrasında Dermaclinic’te Fractional Lazer uygulaması Uzman Cilt Doktoru Fatma Özel tarafından yapılır. Uygulama süresi kişinin ihtiyacına göre 45 dk-1 saat arasında değişir.

İşlem Sonrasındaki Süreç

Cildin yapısına göre ve verdiği reaksiyona bağlı olarak değişmekle birlikte 3-4 gün süren hafif bir pembelik olur. Soyulma olmaz. Kişinin sosyal yaşamını engellemez. İlk seanstan ortalama 3-4 gün sonra cildinizde belirgin canlanma, parlaklık, daha dinlenmiş bir görünüm, şikayetlerinizde bir miktar azalma görülür. İlerleyen seanslarda düzelmeler daha üst seviyelere çıkar. Hasta memnuniyeti çok yüksektir.

Fractional Lazer Kaç Seans Gerekir?

Kişinin şikayetlerine göre değişmekle birlikte 2-4 hafta aralıklarla 4-6 seans uygulanır.

Fractional Lazer Tedavi Sonrası Ne Beklemeliyim?

Tedavi sonrasında akne izlerinde çok belirgin azalma, ince kırışıklıklarda ve lekelerde azalma, ciltteki izlerde azalma görülür. Tedaviden sonra ciltteki iyileşme 6 ay daha devam eder. Cilt problemlerinde 6 ayın sonunda ortalama %80’lere varan düzelme olur.

Fractional CO2 Lazer Fiyatı Nedir?

Dermaclinic’te fiyat kişinin seans ihtiyacına, şikayetlerinin yoğunluğuna bağlı olarak, lazerin atış sayısına ve ilave tedavi kullanımına bağlı olarak değişmektedir.

  Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.

  * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.