Siyah Nokta Tedavisi

Siyah noktalar yağ salgısının fazla olması ve yağ bezlerinin fazla çalışmasının sonucudur. Genellikle alın, burun üstü ve çenede yaygındır. Ne ile temizlediğinizin önemi yoktur, tekrarlayacaktır. Fazla travmatik davrandığımızda (sıkmak ve temizleyicilerle cildi çok sık yıkamak gibi) daha artacak, kısır döngüye girecektir ve ciltte iz kalma olasılığı da artacaktır.

Siyah Noktalarda Tedavi Seçenekleri

Retinoidler, alfa beta hidroksi asitler bunların azalmasına ve içeriğinin kolay boşaltılmasına neden olur. Retinoid kremler skin medica, neocutis siyah noktaları azalttığı gibi gözenekleri küçültücü tedavi edici etkisi de vardır.

Burun Bantları (Biore)

Cilt Bakımı

Dermabrasion

Fractional CO2 Lazer

Ciltteki genişlemiş gözenekler, siyah noktalar, akne izleri ciltteki yağ salgısının azaltılması amacıyla kullanılır. Oldukça etkili bir yöntemdir. Dermaclinic’te cildinizin Uzman Cilt Doktoru tarafından değerlendirilmesi sonucunda sizin ihtiyacınıza göre 3 hafta aralarla 4-6 seans olarak planlanır. Seans sonrasında 3-4 gün süren hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir şikayet olmaz. Her seanstan sonra siyah noktaların kalıcı bir şekilde azaldığı ve gözeneklerin küçüldüğü görülür.

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi

Ciltteki siyah noktalar, genişlemiş gözenekler, akne izleri ve diğer izlerin tedavisi amacıyla kullanılır. Cildin ihtiyacına göre kliniğimizde Uzman Cilt Doktorumuzun muayenesi sonucunda 6-8 seans olarak planlanır. 2 hafta aralıklarla uygulanır. Uygulama öncesinde lokal anestezik krem kullanılır. Uygulama sonrasında 1-2 gün süren çok hafif bir kızarıklık olur.

Yukarıdaki yöntemler genişlemiş gözenekler ve siyah noktalar, akne izlerinin tedavisinde kullanılan yöntemlerdir. Ten rengi, şikayetinizin derecesi, yaşınız, hormonal durumunuz tedaviyi seçerken göz önünde bulundurulması gereken noktalardır. Bunların hangisinin sizin için uygun olduğunu Dermaclinic’te Uzman Cilt Doktorumuz cildinizin muayenesi sonucunda karar verir. Fiyat uygulanacak tedaviye ve seans sayısına bağlı olarak belirlenir.

    Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.

    * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.