Fransız Askısı

Fransız Askısı

Fransız askısı cerrahi yüz germe operasyonuna bir alternatiftir ve sonuçları uzun sürelidir. Boyun, yanaklar, nazolabial bölge, jaw line hattı ve göz kapağı düşüklüğü ve kaş kaldırma amacıyla uygulanabilir. Son yıllarda oldukça popülerdir. Yüz hareketleri ile uyum sağladığından dolayı Elastik Facelift veya Dinamik Askı olarak da adlandırılır. Bu uygulama ameliyat olmak istemeyen hastalar, yeni ameliyat için oldukça genç olanlar veya daha önce ameliyat geçirmiş olanlar için oldukça iyi bir alternatiftir.

Fransız Askısı Hangi Amaçlarla Yapılır?

1) Gevşek cildi kaldırmak amacıyla “Lifting” etki için

2) Elastikiyetini kaybetmiş cildi yeniden şekillendirmek için

3) Yüzü yeniden şekillendirmek için “Contour” vermek amacıyla

4) Kolajen yapımını uyarmak, cilt sıkılaşması “skin tightening” sağlamak amacıyla ve yüze volüme (hacim) vermek amacıyla

Fransız Askısı ile Tedavi Edilebilen Bölgeler

1) Düşük göz kapakları

2) Kaş düşüklüğü

3) Elastikiyetini kaybetmiş yanaklar

4) Jawline hattı (çene hattı)

5) Boyun

Fransız Askısı Uygulama Süresi

fransız askı yaptıranlar

– Local anestezi ile yapılır.

– Kişinin ihtiyacına göre 45-90 dk. sürer.

İyileşme Süresi

7-10 gün hafif şişlik çok hafif morarma olabilir.

Ne Kadar Süreyle Etkili

Kişiye göre değişmekle beraber 3-5 yıl oranında değişir. Bu durum kişinin yaşlanma sürecine bağlıdır.

Fransız Askısı Fiyat

Fiyat kişinin ihtiyacına, kullanılacak ip miktarına bağlı olarak değişebileceğinden bu konuda doktorumuzla ön görüşme yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Fransız Askısının Diğer Askılardan Farkı

Yüz hareketleri ile uyumlu olması ve mimik hareketlerini kısıtlamaması diğer iplerden farkıdır.

Kolajen yapımını uyarması alt dokuları daha sıkılaştırmasına neden olur.

Fransız Askısı en gelişmiş teknolojiye sahip ve en doğal görünümü veren askıdır.

Nasıl Bir Sonuç Beklenir

Sonuçlar naturaldir. Görünüm daha az yorgun ve daha refresh’tir. Yüzümüz doğal görünümünden uzaklaşmadan zarif bir şekilde restore edilir.

Yan Etkiler

Birkaç gün geçici şişlik, morarma olabilir.

Fransız Askısı İçin Kimler Uygun Adaydır

– 35-55 yaş arası yüzünde yeni yeni sarkmalar başlayan ve jawline da contour kaybı olan, çene hattının kaybolmaya başladığı kişiler.

– Cerrahi yüz germe istemeyen kişiler

İyileşme Süresi Nedir

Kişiler 4-8 gün içinde normal yaşama dönerler. Uygulama sonrası 1-2 hafta yumuşak yiyecekler yenmelidir.

  Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.


  * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

  HI-FU Focus Ultrasound İle Ameliyatsız Yüz Germe

  Ameliyatsız-yuz-germe-

  Uzun süren araştırmalarla test edilmiştir ki ultrason enerjisini kullanarak lifting (kaldırma,asma) ve tighten (sıkılaştırma) yapar. İşlem sırasında herhangi bir cerrahi operasyon gerekmez.


  Boyun, gıdı, göz kapağı ve dekoltede oldukça başarılıdır. HI-FU göz kapağından dekolteye kadar cildinizin daha taze ve daha genç görünmesine yardımcı olur. Bursa’da ameliyatsız yüz germe çalışmalarında kliniğimize güvenebilirsiniz.

  HI-FU Nasıl Çalışır?

  HI-FU cildin derin katmanlarına inerek cildi kesmeden ve yaralamadan thermal tedavi zonları oluşturarak (cildi ısıtarak) yeni kolajen yapımını sitimüle ederek cildin sıkılaşmasına ve elastikliğini yeniden kazanmasına yardımcı olur.

  Ne Beklemeliyim?

  Tek seans uygulama zamanın etkilerini, güneş hasarını, yer çekimine bağlı yüzün aşağıya doğru sarkmalarını yeni kolajen yapımını uyarmak yoluyla tedavi eder.

  Tedavi Nasıl Uygulanır?

  Tedavi edilecek alanlar belirlendikten sonra temizleyici ile temzilenir, ultrason jeli uygulanır daha sonra ultrason enerjisi aplikatör boyunca 1,5-3-4,5 mm’lik başlıklar kullanılarak cildin derin tabakalarına gönderilir. Yapılan işlem cildin alt tabasına doğru her tabakada ısıya bağlı olarak thermal tedavi zonları oluşturur. Bu zonlar taze, genç bir kolajen yapımını başlatarak zaman içinde elastikliğini kaybetmiş dokunun canlanmasına ve sıkılaşmasına neden olur. İlk başta hafif bir kızarıklık olabilir. Bu kızarıklık birkaç saat içinde kaybolur. Bazen hafif bir ödem ve hassasiyet olabilir. Bu doğal ve geçicidir. Uygulama süresi ortalama 60-90 dakikadır.

  Uygulamasından Ne Zaman Sonuç Alırım?

  Başlangıçta yüzünüzde bir tazelik oluşur, fakat asıl etki 3 ay içinde oluşur. Vücut normal kolajen üretimini 3-6 ayda tamamlar. Sonuçlar vücudunuzun kolajen üretimine de bağlıdır. Bursa ameliyatsız yüz germe operasyonlarında öncü klinik Dermaclinic olarak en iyi sonucu en hızlı almanız için çalışıyoruz.

  Başlangıçta yüzünüzde bir tazelik oluşur, fakat asıl etki 3 ay içinde oluşur. Vücut normal kolajen üretimini 3-6 ayda tamamlar. Sonuçlar vücudunuzun kolajen üretimine de bağlıdır. Bursa ameliyatsız yüz germe operasyonlarında öncü klinik Dermaclinic olarak en iyi sonucu en hızlı almanız için çalışıyoruz.

  Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatı Nedir?

  Dermaclinic’te ameliyatsız yüz germe konusunda öncelikle Uzman Cilt Doktorumuzun cildinizi değerlendirmesi gerekir. Fiyat kişinin şikayetinin yoğunluğuna, ilave tedavi eklenip eklenmeyeceğine bağlı olarak ön görüşme neticesinde belirlenir.

   Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.


   * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.