Emsculpt – Yağ Yakarken Kas Yaptıran Sistem

Emsculpt Nedir?

Emsculpt dünyada ilk ve tek olarak FDA onaylı ve klinik çalışmalar ile etkinliği kanıtlanmış kas çalıştırma sistemidir. Bugüne kadar teknolojilerin tamamı bölgesel incelme ya da bölgesel zayıflama üzerine kurulmuş teknolojiler içermekteydi. Vücut şekillendirme işlemlerinde lokal alanlar üzerinde çalışılır ve sonuç alınırdı. Ancak hiçbir uygulamada kaslara etki edilememekteydi.

Bölgesel zayıflama işlemleri sonunda yağ kalınlığı inceltilebiliyor ve farklı kombin uygulamalar ile de cilt sıkılaştırma işlemleri yapılabiliyordu. Alt katmanda bulunan kaslara etki eden herhangi bir uygulama olmadığı için fit görünüm tam olarak sağlanamıyordu.

İnceldim ama fit değilim!

Fit olmak, fit yaşamak özel bir emek istiyor ve düzenli spor, düzenli beslenme ve stresi az bir hayat ile mümkün olabiliyor. Günümüzde ise iş yaşantısı vaktinizin çok büyük bir bölümünü kaplıyor. İş çıkışında ise fit olmak için spor salonlarına gidecek gücünüz kalmıyor. Kişisel antrenörler ile çabaladığınız spor yaşantınız ise uzun vadede size istediğinizi kazandırmıyor. Çünkü uzun vadeli bir şekilde spor yaşantımızı sürdüremiyoruz.

Emsculpt patentli teknolojisi sayesinde muadili olmadan odaklanmış yüksek enerji elektromanyetik alan uygulaması sayesinde kaslarınızın tamamını yarım saat boyunca çalıştırıyor. Uygulama başlığı altındaki alanda kaslar yarım saat boyunca 20.000 kez çalışıyor.

Emsculpt ne yapıyor?

Emsculpt 3 aşamada size fit bir vücut sunuyor. İlk aşama Hipertrofi yani kasların şişmesi hacimsel olarak büyümesi. Spor salonunda yapacağınız idmanlardan sonra kaslarınız şişerek daha belirgin bir hal almaktadır. Ancak bu belirginlik tekrarlanmadığı sürece gün geçtikçe yavaş yavaş azalacaktır. Aynı etkiyi Emsculpt da yapıyor ve şişen kaslarınız diğer seanslar ile pekiştirilerek hacimsel büyümesi sağlanıyor.

İkinci aşamada Emsculpt yeni kas liflerinin oluşmasını sağlıyor Hiperplazi. Burada 35 yaşından sonra yeni kas oluşumu çok az olduğunu düşünürsek bir iki yıl boyunca düzenli çalışacağınız sporda oluşturabileceğiniz yeni kas liflerini Emsculpt ile sadece iki haftada ulaşabiliyorsunuz. Yaş arttıkça spor salonunda isteseniz de yeni kas lifleri oluşturamıyor mevcut olanları şişirebiliyorsunuz. Ancak Emsculpt ile yeni kas liflerine ulaşmanız mümkün.
Üçüncü aşama Emsculpt uygulamasında kaslar çok yüksek derecede bir dirence maruz kalıyorlar. Bu supramaximal kasılmalar saniyede 5 den fazla olabiliyor ve kaslarınız çalışıyor. Aynı zamanda bu kadar çalışmaya muazzam bir enerji gerekiyor ve vücudun bu enerjiyi hızlı karşılayacak protein stoğu bulunmuyor. Bunun yerine kaslar çalıştığı alana en yakın yağların yakımını sağlayarak enerji ihtiyaçlarını karşılıyor. Kısaca kaslar enerjisini yağları yakarak karşılıyor.

Hem kas yapıyoruz hem yağ yakıyoruz

Uygulama alanında çalışan kaslar ve aralarda bulunan yağın yakılması sayesinde daha fit bir görünüm karın bölgesi için oluşuyor. Popo da ise bacakları kalınlaştırmadan yapılan squat etkisi popoyu hem dikleştiriyor hem sıkılaştırıyor hem de şekillendiriyor.

Bölgesel incelme Bursa artık kollar sarkmayacak

Kadınların çoğunun ortak problemi kolların sallanması ya da sarkması diyebiliriz. O bölgeden cerrahi işlem dahi geçirseniz altında kas olmadığı sürece kol sallanmaya ve sarkmaya devam edecektir. Bir kadının çok fazla kol kası yapması da hem zor hem de görüntü açısından çok istenilen bir şey değildir. Emsculpt ile triseps yani dış kolun sarkmasını ve sallanmasını engelleyen kası çalıştırabiliyor ve bu sorunu ortadan kaldırabiliyoruz.

İç bacak da sarkmalara veda ediyoruz

Emsculpt bacak uygulamasında en çok tercih edilen bölge iç bacak ve bu kısımdaki cilt elastikiyetinin ve cilt tonusunun düzeltilmesi. Cilt alt yapısında kas oranı arttıkça cildin kendi yapısına tutunması o bölgeyi daha sıkı yapacaktır. Alt yapısında kas oluşumu ileri dönemde de sarkmalara engel olacaktır. Sadece 20 dakikalık uygulama ile iç bacak kaslarınızı çalıştırabiliyorsunuz.

Emsculpt Kaç Seans Yapılır?

Emsculpt uygulaması normal protokolleri haftada 2 toplamda 4 seanstır. Ancak doktorunuz size özel bir uygulama yapabilir ve farklı bir protokol düzenleyebilir. Bu yüzden doktor konsültasyonu şarttır. Uygulama bu yüzden sadece Doktor kliniklerinde kullanılmakta ve güzellik salonlarında ya da spor salonlarında bulunmamaktadır. Emsculpt Uygulaması kaç dakika yapılmaktadır.

Uygulama standart olarak karın ve popo bölgesinde 30 dakika kol ve bacak bölgelerinde ise 20 şer dakika sürmektedir.

Emsculpt uygulaması ile ilgili diğer sorularınız için kliniğimiz ile irtibata geçebilir doktorumuz ile ücretsiz Emsculpt görüşmesi yapabilirsiniz.

Emsculpt Bursa Fiyatları

Emsculpt uygulama ücreti kişiden kişiye farklılık gösterebileceği için öncelikli olarak doktor konsültasyonu gerektirmektedir. Klinik içinde kontrolünüzden sonra size Emsculpt Bursa uygulama fiyatları verilebilecektir.

Lazer Lipoliz İle Ameliyatsız Lokal İncelme Nedir? 

Lazer lipoliz; diyetle ve sporla gitmeyen lokal fazlalıklarda etkin çözüm olmaya devam ediyor. Diyetle ve sporla gitmeyen lokal fazlalıklarda lazer lipoliz tek seansta kalıcı incelme sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta her yöntemde olduğu gibi lazer lipoliz sonrasında da kilo almamaya dikkat edilmesi gerekir. Lazer lipoliz ile yağ hücrelerinin sayısı kalıcı bir şekilde azaltılır, fakat kalan yağ hücreleri hacimlerinin birkaç katına kadar büyüme özelliğine sahip olduğundan kilo alınmaması sonucun kalıcılığı açısından önemlidir. Kilo alınsa dahi uygulama yapılan bölgede eskiye oranla daha az yağ birikimi olur. İşlem sonrası şişme morarma olmaması ve dokuda sıkılaşma yapması, şekil bozukluğu, çukurluk yapmaması liposuctiona göre üstün özelliklerindendir. Uygulamadan 1 ay sonra incelme başlar ve 6.ayda maximuma çıkar. Ndyag lazer kullanılarak yağ dokusunu eritmek ve aynı zamanda kolajen doku uyarımı yaparak sıkılaşma sağlamak üzere tasarlanmış yenilikçi bir sistemdir. Bu yağlar lenfatik sistemle atılarak kalıcı şekilde yok edilir. 2006’dan beri etkili ve güvenli olduğuna dair FDA onayı vardır. Lazer lipoliz bir zayıflama tedavisi değildir. İdeal kilosunun biraz üzerinde olan kişilerde diyetle ve sporla gitmeyen inatçı lokal fazlalıklarda tercih edilir. Klinik çalışmalar yağ dokusunu azalttığını, iyileşme süresinin kısa olduğunu, cilt sıkılaşması yaptığını desteklemeye devam etmektedir.

Bursa bölgesel zayıflama yöntemimiz; lazer enerjisi kullanılarak yağ hücrelerinin zarının patlatılması ve yağ içeriğinin karaciğer ve böbrekler tarafından atılması esasına dayanır. Vücut şekillendirme uygulamalarında devam niteliğinde yenilikçi bir uygulamadır. Bölgesel yağ hücreleri lazer enerjisi kullanılarak eritildiği gibi aynı zamanda cilt gevşekliğinin giderilmesinde de etkili olarak kullanılır. Kol, bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği, erkek memesi (jinekomasti), gıdı fazlalığı (double chin) gibi inatçı yağların biriktiği, zayıflama ve sporla gitmeyen yağların şekillendirilmesinde kullanılır.

Bursa bölgesel zayıflama yöntemi olarak, lazer lipoliz cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz, aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini artırarak cildin daha genç ve gergin görünmesini de sağlar.

Lazer Lipoliz şu 3 amaçla kullanılır:

 1. İnatçı bölgesel yağ fazlalığının giderilerek vücuda şekil verilmesi amacıyla karın, basen, bel vb. bölgelerde
 2. Gevşek olan ciltte gerginlik elde edilmesi amacıyla yüz, boyun, kol içi, bacak içi, karın gibi bölgelerde
 3. Terlemenin azaltılması amacıyla koltukaltı terlemelerinde

Lazer Lipolizin Avantajları Nelerdir?

Lazer lipoliz oldukça etkili, sadece yağ dokusunu etkileyen, kanamayı önleyici (hemostatik) özelliği olan, sonrasında iyileşme sürecinin çok kısa olduğu bir uygulamadır.

1-2 mm çapında çok minik bir kesi açılarak lazer fiber cilt altına yerleştirilir ve bu yolla lazer enerjisinin yağ dokusunda etkili olması sağlanır. Sonuç uygulamadan 1 ay sonra fark edilir. 6 ay incelme devam eder.

Lazer Lipoliz Nasıl Etki Eder?

Bölgesel incelme Bursa Lazer lipolizin 3 temel etkisi vardır. Lazer ışığının Fotomekanik etkisi sonucu yağ hücrelerinin zarı parçalanır ve yağ içeriği hücreler arası alana akar. Bu yağ istenirse vücuttan doğal yollarla atılması için orada bırakılabilir veya ince bir kanül yardımıyla düşük bir basınçla emilerek dışarı alınabilir.

Çevre dokuda ise Fototermal etki ile bu bölgedeki ince damarlarda koagülasyona (pıhtılaşmaya) neden olur. Bu etki sonucu işlem sırasında veya işlem sonrasında kanama görülmesi engellenerek uygulama sonrasında morarma olmaması sağlanır. Fototermal alanın hemen dışında ise fotostimülasyon olur. Bu etki sonucunda uygulama yapılan alanda ciltte belirgin toparlanma ve gerilme elde edilir.

Lazer Lipoliz İçin Kimler En İdeal Vakadır?

 1. Belirli bölgelerde az veya aza yakın derecede yağ fazlalığı olanlar,
 2. Yüz ve boyun cildinde gevşeklik, çene altında yağlanma, gıdı fazlalığı olanlar, kol içinde yağlanma, bacak içi, basenlerde lokal yağ fazlalığı olanlar,
 3. Ayak bileklerini inceltmede de oldukça başarılıdır.
 4. Erkek meme büyümesi olanlar,
 5. Koltukaltı aşırı terlemelerinde.

Lazer Lipolizle Liposuction’ın Farkı Nedir?

Klasik Liposuction’da genel anestezi verilerek yağlar yüksek negatif basınçla çekilir, lazer lipoliz ise lokal anestezi ile lazer enerjisi verilerek yapılır. Lazer lipolizde şişme ve morarma Liposuctiona’a göre daha azdır.

Lazer Lipoliz Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

1 hafta korse giyilmesi ve 10 gün sonra ödemi azaltacak, cilt dokusunu olumlu yönde artıracak soft masaj uygulamaları tavsiye edilir. Her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da tekrar aynı bölgede yağlanma olabilir. Uygulama sonrasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez. Ancak hasta gereğinden fazla kalori alırsa kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olabilir. Bu tarz durumlarda işlemin tekrarlanması gerekebilir. Bu nedenle hastalarımıza spor yapmalarını ve kilo almamalarını tavsiye ediyoruz.

Lazer Lipoliz’de Fiyat Nedir?

Lazer lipoliz fiyatları Dermaclinic’te Uzman Cilt Doktoru muayenesi sonrasında çalışılacak bölgenin genişliği veya bölge sayısına göre belirlenir.

Gıdı Fazlalığında Lazer Lipoliz

Bazı kişilerde gıdı bölgesinde doğuştan gelen yağ hücre sayısı fazla olduğundan ne kadar kilo verilse de yok olmaz ve kişiyi olduğundan daha kilolu gösterir. Lazer lipoliz ile bölgede istenilen sonuçları almak mümkündür. Gıdı ve gerekiyorsa biraz yukarı yanaklara doğru olan bölgeye lokal anestezi uygulanır. Özel kanüller yardımıyla bölgedeki yağlar alınır. Bu işlem yarım saat içinde gerçekleştirilir. İşlem sonrasında bölgeye hafif bir bandaj uygulaması yapılır ve bandaj 2 gün sonra alınır. Bandaj çıktıktan sonra şişkinlikler iner ve çene hatları daha net olur.

Erkeklede Meme Büyümesi (Jinekomasti) Lazer Lipoliz İle Tedavisi

Erkeklerde aşırı meme büyümesi Jinekomasti’de lazer lipoliz altın standart (çok değerli) bir yöntemdir. Erkeklerde görsel ve psikolojik problem yaratan (jinekomastide) büyüyen meme dokusu içindeki çok sert yağ dokusu klasik liposuction yöntemiyle alınamazken lazer lipoliz bu yağların eritilerek alınmasına olanak sağlar. Lokal anesteziyle yapılan işlem sonrasında neredeyse hiç iz kalmadan hastalarımız büyümüş göğüslerden 30 dakikada kurtulabilmekte ve ertesi gün işine, sosyal yaşamlarına dönebilmektedir.

BTL EXİLİS ULTRA SATEN YÜZ VE VÜCUT GERME

BTL Exilis Ultra 360 monopolar radyofrekans ve focus ultrason teknolojilerinin bir arada olduğu dünyada tek cihazdır. Kırışıklık, cilt gevşekliği (sarkma) ve fazla yağ için (lokal yağ fazlalığı) ameliyatsız çözüm sunar. Bu çözüm tepeden tırnağadır.

BTL Exilis Ultra 360 nasıl çalışır?

BTL 360 cildi 42 dereceye kadar ısıtarak eski kolajeni harap eder ve yeni kolajen sentezini başlatır.

Neden BTL Ultra 360?

Çünkü BTL Exilis Ultra vücudun farklı bölgelerinde test edilmiştir. Kırışıklık, yağ eritme, elastikiyetini kaybetmiş deri için çeşitli bilimsel çalışmalarla test edilmiştir. Etkili ve güvenli olduğu ispatlanmıştır ve bu nedenle FDA onayına sahiptir.

BTL Exilis Ultra 360 Kimlere uygulanır?

 • Yüz, kol bacak gibi vücutta tüm elastikiyet kaybı (sarkma) olanlarda,
 • İnatçı yağ birikimi olanlarda,
 • Estetik ameliyat liposaction sonrası sarkmalarda
 • Menapoz sonrası genital beyazlama, vajina kuruluğunda ve vajina daraltmak amacıyla vajinal başlık kullanılır.
 • Gözdeki kırışıklıklarda
 • Gıdı ve boyun toparlamada

BTL Exilis Ultra 360 Nasıl Çalışır?

BTL Exilis Ultra 360 Monopoler Radyofrekans ve Ultrason sisteminin bir arada olduğu dünyadaki tek sistemdir. Yüz ve vücuttaki elastikiyet kaybında kolajen yapımını uyararak etki gösterir. Ağrısız bir işlemdir. Hem erkek hem de kadınlarda uygulanabilir. Cildi 42 dereceye kadar ısıtarak vücuda yeni kolajen yaptırır.

Tedavi süresi ne kadardır?

Tedavi edilecek alanın genişliği ve cildin durumuna göre tedavi süresi değişir. Haftada bir 4 seans genellikle yeterlidir. Seans süreleri genellikle 30 dakikadır.

Tedavi süresince ne hissedilir?

Hastalar ağrısız bir işlem olduğunu ve sıcak taş masajına benzer bir his olduğunu belirtmişlerdir.

Sonuç ne zaman görülür?

Bazı hastalar tedavi sırasında sonuç olduğunu beyan etmiştir ve iyileşme tedavi sonrasında 3 ay devam eder.

BTL Exilis Ultra Vajinada da kullanılmak üzere vajina başlığı vardır.

 • Vajina gevşekliği ve kuruluğunda
 • Vajina daraltmak ve vajina nemini arttırmak amacıyla
 • Genital beyazlatma amacıyla kullanılabilir.

Nerelerde kullanılır?

 • Sarkmış göz kapakları, yüzde sarkma ve kırışıklık
 • Kol, bacak, karın sarkmaları ve inatçı yağ fazlalıkları
 • Estetik ameliyat ( liposation) sonrası oluşan sarkmalarda
 • Selülit tedavisinde
 • Genital beyazlatma
 • Vajina sıkılaştırma
 • Vajina kuruluğunda tedavi amaçlı kullanılır.

Etiketler: bursa bölgesel zayıflama, bölgesel zayıflama, , , , , , , , , , ,

  Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.

  * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.