Bursa Lazer Epilasyon nedir?

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en hızlı ve en güvenilir yöntemidir. Soğutma sistemli lazer teknikleri ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Dünyada 20 yılı aşkın süredir lazer epilasyon sistemleri uygulanmakta ve teknolojiler hızla gelişmekte ve daha konforlu daha etkili hale gelmektedir.

Nasıl etki eder?

Kıl ve kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışık etkileşir. Kıl kökünde ısı enerjisine dönüşen lazer ışını kıl kökünü tahrip eder. Kalıcı epilasyon için lazer ışınının cildin derinliklerine inerek kıl köküne ulaşıp ısı enerjisine dönüşmesi ve köke hasar vermesi gerekir. Kıl rengi ne kadar koyu cilt ne kadar açık renkli ise o kadar iyi ve kısa zamanda sonuç alınır.

Neden çok seans gerekir?

Vücuttaki kıllar büyümeleri esnasında değişik evrelerdedir. Lazer sadece anagen faz denen evrede etkilidir. Her seansta bu evredeki kıllar yakalanmaya çalışılır. Her tedaviden sonra kılların rengi açılır incelir. Ortalama % 20-40 oranında azalır. Bölgeye ve cilt tipine göre ortalama 4-8 seans gereklidir.

Seans aralıkları ve seans süresi ne kadardır?
Seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1.5 ay, diğer vücut bölgelerinde 2-2.5 aydır. Tedavi ilerledikçe seans aralıkları uzar. Seans süresi kullanılan cihazın hızına, kullanıcının bilgi ve tecrübesine, çalışılan bölgenin genişliğine göre değişir.

Ağrılı mıdır?

Bursa lazer epilasyon, Dermaclinic ‘de soğutma sistemli ağrısız lazer sistemleri kullanılmaktadır.

Yan etkisi var mıdır?

Uygun lazer seçimi, uygun doz ve uzman ellerde bilinen yan etkisi yoktur.

Bursa Lazer Epilasyonun Tedavi Başarısını Neler Etkiler?

Lazer epilasyon konusunda özellikleri ve tercih nedenleri farklı lazer sistemleri vardır. Önemli olan kişinin ten rengi ve kıl rengine uygun lazerin seçilerek doğru şekilde kullanılmasıdır. Yaş, hormonal durum, genetik faktörler, ilaç kullanımı, metabolik faktörler önemlidir. Bu nedenle işlem öncesi kapsamlı dermatolojik muayene ve değerlendirme önemlidir. Hormonal problem varsa gerekli tetkikler yapılmalı, gerekirse ilaç tedavisi sonrası ya da ilaçla kombine lazer tedavisi yapılmalıdır. Bazen kıllanma ciddi bir hormonal problemin belirtisi olabilir. Lazer uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalıdır. Hasta işlem öncesinde ve seanslarda mutlaka doktor tarafından değerlendirilmelidir.

Hangi bölgelere uygulanır?

Bursa lazer epilasyon, gözleri direkt ışıktan korumak şartı ile tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

    Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.

    * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.