Benlerimizi neden ciddiye almalıyız? Bursa Ben Alımı ile ilgili bilgi sahibi olun!

Güneş ışınlarının etkisi, kimyasal maddeler veya genetik faktörler nedeniyle bazı benler sonradan cilt kanserine dönüşebilir. Bazocellüler Ca, Spinocellüler Ca ve Malign Melanom güneşin tetiklediği benlerden kansere dönüşen oluşumlardır. Benlerin travmaya uğraması kanser riski açısından önemlidir. Fazla güneşlenme veya el, ayak tabanı gibi sürtünmeye maruz kalan bölgeler veya sütyen tokası, iç çamaşır lastiği gibi yerlere denk gelen ben’ler sürtünme ve kopmalara bağlı olarak travmaya uğrar ve kansere dönüşme riskleri artar. Bursa Ben Alımı için DermaClinic’den hizmet alabilirsiniz.

Özellikle ani ve yüksek dozdaki güneş çok önemlidir. Güneşlenme sonrası ciddi yanık yapacak boyutta kızarma ve soyulmalar deri kanserine dönüşme riskini arttırır. Hücre tipini bozarak atipi yaratır. Hücre yapısı bozulunca kanser riski de artar. Güneş ışınlarından özellikle UV A ışınları daha riskli ışınlardır. Bu nedenle güneş koruyucu seçerken hem UV A hem de UV B’ye etkili güneş koruyucuların seçilmesi önemlidir.

Kimler risk altındadır?

  1. Vücudunda çok sayıda beni olanlar
  2. Ailesinde cilt kanseri öyküsü olanlar
  3. Aşırı güneş ışığına maruz kalma
  4. Geçirilmiş ciddi güneş yanığı öyküsü olanlar
  5. Açık tenliler

Vücudumuzdaki benler genetik olabildiği gibi sonradan da oluşabilir. Bunlar iyi huylu olabildiği gibi kötü huyluya dönüşme potansiyeli de taşıyabilirler. Bu nedenle benler ciddiye alınmalıdır. Riskli benler 6 ay veya 1 yıllık periyotlar ile takip edilmelidir. Alınması gereken benler lazer ile alınabilir. Bursa Ben Alımı hizmeti için bizlerle iletişime geçerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Benlerde sonradan oluşan değişikliklerde mutlaka doktora gidilmelidir. Bunlar çapının büyümesi, renginin değişmesi veya mevcut benin üzerinde farklı yapıların oluşması, kaşınma vb. belirtilerin ortaya çıkmasıdır. Bu durumlarda benin, alınarak patalojiye gönderilmesi en uygun yöntemdir: Benlerin alınması; cerrahi yöntem, lazer radyofrekans, elektrokoter gibi yöntemlerle olabilir. Q Switched Ruby Lazer, Q Switched Nd Yag Lazer ve Fractional Co2 lazer kullanılan lazer sistemleridir.

Lazer Tedavisinin Avantajları

Lokal anestezik krem, ağrı duymamak için yeterlidir. Dermaclinic’te uygulanan lazer tedavisi ile ben alımı iz bırakmaz. Fazla sayıda ben cerrahi yönteme göre daha pratik alınır. Uygulama sonrası bir hafta kadar hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir şikayet olmaz.

Bursa ben alımı ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçerek detaylı bilgi alın!

    Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.

    * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.