Lazerle cilt gençleştirme nasıl olur?

Lazer ışınları ısı yoluyla, epidermis dediğimiz cildin üst tabakasındaki ve dermis denen cildin alt tabakasındaki kollegen yapımını tetikler. Tedavi sonunda; yeni kollegen üretimi cildinizin daha pürüzsüz, daha genç ve daha sıkı olmasını sağlar. Lazerle cilt yenileme/gençleştirme şu durumlarda yapılabilir:

  • ​Statik kırışıklıklar (mimik yapmadan devamlı görünen kırışıklıklar)
  • Dinamik kırışıklıklar (kaş kaldırma, gülme, gözleri kısma gibi mimiklerle ortaya çıkan kırışıklıklar)
  • Ciltteki gevşekliklerde ve sarkmalarda
  • Genişlemiş gözeneklerde
  • Akne izleri ve yaralarda
  • Leke ve çillerde genelde 4-5 seans yeterlidir.

Dermaroller nedir?

Ucunda çok küçük ve ince çelik iğneler olan bir makaradır. Akne izlerinin tedavisinde, geniş gözeneklerin sıkılaştırılmasında, göz altı morluklarının giderilmesinde ve saç dökülmesi gibi birçok problemde oldukça başarılı sonuçlar elde edilir. 3-9 seans sonra başarılı sonuçlar alınmaya başlar. Kollagende %200 artış görülür. Cilt yaşlanması ve akne izleri başta olmak üzere deri çatlakları, göz altı torbaları ve morlukları, cilt lekeleri, yoğun saç kaybı gibi pek çok sorunun çözümünde dermaterapi başarılı bir seçenektir.

Trombosit hücreleri vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını sağlayan büyüme faktörlerini yapısında barındıran kan bileşenleridir. Vücudumuzda herhangi bir hasar oluştuğunda plateletler bu dokuya toplanır ve onarım süreci başlar. Onarıcı hücreleri, onarma görevindeki konsantrasyona getirip ciltteki problemli bölgelere verdiğimizde onarım gerçekleşir.

Dermaclinic’te P-R-P tedavisi UV hasarına maruz kalmış cilt kırışıklıklarında ve sarkmalarında, lekelerde ve akne izlerinde, saç dökülmelerinde başarıyla kullanılmaktadır.

Kozmetik Dermatolojideki gelişmeleri doğru şekilde kullandığımızda aldığımız sonuçlar memnun edicidir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak ve bir takım sorunlardan kurtulmak sandığınız kadar zor değildir.

    Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.

    * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.