Bursa Derma Clinic’de Lazerle Akne İzleri ve Vücuttaki İzlerin Tedavisi

Kişiyi sosyal sıkıntıya sokan, özgüvenini azaltan, yüzeysel veya derin izlere neden olur. Lazerle akne (sivilce) izlerinin tedavisi oldukça etkili ve ilk seanstan itibaren ciltte canlanma sağlayan bir yöntemdir. Akne izlerinde (sivilce izlerinde) fractional lazer, IPL, ışık sistemleri tercih edilir.

Fractional CO2 Lazer Akne (Sivilce) İzlerinde Nasıl Etkili Olur?

Fractional lazerler cildin tüm tabakalarında binlerce ‘mikrotermal tedavi zonları’ oluşturarak ve kolajen yapıyı 50-60 dereceye kadar ısıtarak etkili olur. Bu ısı yeni kolajen yapımını uyarır. Aynı zamanda kolajenin boyunu kısaltarak akne (sivilce) izlerini kaybeder veya hafifletir.

Fractional CO2 Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde lokal anestezik krem sürülür ve 30 dakika beklenir. Dermaclinic’te fractional CO2 lazer uygulaması Uzman Cilt Doktorumuz tarafından yapılır.

Fractional CO2 Lazer Kaç Seans Uygulanır?

Doktorumuzun çıkardığı tedavi programına bağlı olarak 2 hafta-1 ay aralarla 1-4 seans uygulama yapılır.

Lazerle Akne İzi (Sivilce İzi) Tedavisi Sonrası Ne Olur?

Şikayetinizin derecesine göre kullanılan parametrelere bağlı olarak 3 gün-1 hafta süren hafif bir kızarıklık olur.

Ne Zaman Sonuç Alırım?

İlk seanstan itibaren izlerde küçülme, ciltte canlanma ve daha sağlıklı bir görünüm elde edilir. Etki 6 ay boyunca artarak devam eder. Yapılan bilimsel çalışmalarda 6 ay sonunda akne izlerinde ortalama %80’lik bir düzelme olur. Fractional lazerler akne izleri ve yara, yanık, ameliyat izlerinde çok iyi sonuçlar veren oldukça etkili bir yöntemdir. Burada uygulamanın Uzman Cilt Doktoru tarafından doğru bir şekilde kişinin cilt yapısına, ten rengine, yaşına uygun bir şekilde yapılması sonrasında doğru bir bakım yapılması iyi sonuçlar alınmasını sağlar.


    Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.

    * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.