Emsculpt Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Emsculpt nedir, ne işe yarar?

Emsculpt vücut şekillendirmede yeni bir cihazdır. Yağ yakmak ve kas kütlesi oluşturmak için onaylanan ilk FDA onaylı cihazıdır. Emsculpt, kasları mümkün olanın ötesinde kasarak daha iyi kas yapısı ve gelişmiş yağ azalması sağlar. Süreç, yüksek oranda odaklanmış elektromanyetik enerjiyi bölgeye yönlendirerek, kasları %100’e kadar kasılmayı sağlar ve altı saniyeye kadar orada tutarak çalışır. Ortalama bir insan, ne kadar güçlü olursa olsun, kaslarını saniyenin çok küçük bir bölümünde ancak %30-35 kapasitelerine kadar kasabilir. Bu kasılmalara tepki olarak kas kendini yeniden yapılandırır ve bölgedeki yağ hücreleri yok edilir.

Emsculpt uygulama sonrası nasıldır?

Emsculpt invaziv değildir ve iyileşme süresi gerektirmez. Emsculpt birçok hasta için mükemmel bir seçenektir çünkü tedaviye hazırlanmaları veya herhangi bir bakım sonrası planı izlemeleri gerekmez. Bazı hastalar hafif kas ağrısı hissederler, ancak hiçbir şey geleneksel bir antrenmandan hissedeceğiniz kadar yoğun değildir.

Herhangi bir risk var mı?

Emsculpt, ABD merkezli yedi bağımsız klinik çalışma aracılığıyla güvenlik ve etkinlik açısından klinik olarak test edilmiştir. Aslında, sağlıklı hastalar üzerinde yapılan klinik çalışmalarda ortalama olarak aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır:

  • Yağda %19 azalma
  • Bel çevresinde 4 cm incelme
  • Kas kütlesinde %16 artış
  • Karın kaslarının ayrılmasında %11 azalma (diastasis recti olarak adlandırılır)
  • Yağ yakma metabolizmasında 5 kat artış (tedaviden sonra apoptotik indeks %19’dan %92’ye yükseldi)
  • Görünür kalça kaldırma etkisi
  • %96 hasta memnuniyeti

Emsculpt acıyor mu?

Numara! Emsculpt ağrı veya rahatsızlığa neden olmaz. Hastalar genellikle bir “çekme” hissi hissettiklerini söylerler. Estetisyenlerimiz tedavi yoğunluğu üzerinde tam kontrole sahiptir, bu nedenle hastalar her zaman kendilerini rahat hissedecekleri bir seviyede tedavi edilir.

Emsculpt tedavisi nasıldır?

İlk randevuda hastalar, ilerlemeyi kıyaslamamız için tedavi alanının fotoğraflarını çekecektir. İlk adım aplikatörü tedavi alanına sabitlemektir, ardından süreç başlar! Her tedavi bölgeye bağlı olarak 20-40 dakika sürer.

Sonuçları ne zaman göreceğim?

Emsculpt’tan hemen sonra sonuçları hissetmeye başlayacaksınız. Bunlar, egzersiz sırasında azalan yorgunluğun duruş iyileştirmeleri gibi küçük değişiklikler olacaktır. Çoğu hasta, tedaviden yaklaşık üç ay sonra gözle görülür sonuçlar fark eder ve sonuçları bir idame planı ile sürdürür. Klinik çalışmalar, sonuçların altı aya kadar iyileşmeye devam edebileceğini göstermiştir.

Emsculpt sonuçları ne kadar sürer?

Nasıl ki spor salonuna gitmeyi bırakır ve sağlıksız beslenmeye dönerseniz verdiğiniz kilo ve kasları kaybedersiniz aynı durum Emsculpt tedavisi içinde geçerlidir. Sonuçlarınızı altı aydan bir yıla kadar tutmayı bekleyebilirsiniz, ancak bu sonuçları sağlıklı bir diyet ve egzersiz yaşam tarzıyla sürdürmeniz önerilir.