Ameliyatsız Vajinal Estetik Uygulamalarında Lazer Tedavilerinden Nasıl Yararlanılır?

Östrojen eksikliği vulva, vajina ve alt idrar yollarında fiziksel değişikliklere neden olur. Vajinal kuruluk, yanma, tahriş, kayganlaşma eksikliği, ağrılı cinsel ilişki ve ayrıca acil idrara çıkma semptomları, ağrılı idrara çıkma ve idrar yolu enfeksiyonları bunlara örnektir. Menopoz öncesi ve sonrasında vajinal rahatsızlık ve idrar kaçırma olabilir.

Bunlar zamanla kötüleşebilen, cinsel işlevi ve yaşam kalitesini tehlikeye atan kronik semptomlardır. Lokal östrojen tedavisi vajinal değişiklikleri tedavi etmek için etkili olabilir.

Lazer gençleştirmenin, menopozal vajinal durumların tedavisinde, cinsel işlevin iyileştirilmesinde ve genel yaşam kalitesinin iyileştirilmesinde etkili ve güvenli olduğu gösterilmiştir.

Prosedür

CO2 fraksiyonel lazer, özel bir tarayıcı aracılığıyla vajina duvarlarına nazikçe ve ağrısız bir şekilde etki eder. Bu eylem, vajinal mukozayı ve ürogenital yapıları yeniden düzenleyen ve yeniden dengeleyen yeni kollajen üretimi için gerekli olan ayırt edilemez mikro lezyonlar üretir.

Sonuçlar

Her lazer tedavisi, birkaç hafta sürebilen bir doku rejenerasyon sürecini başlatır. İlk tedaviden sonra bile önemli gelişmeler görülebilir: vajinal mukoza daha fazla beslenir ve nemlenir ve epitel kalınlaşır, tonlanır ve daha elastik hale gelir. Doğal koruyucu bariyerin korunmasına yardımcı olan ve enfeksiyon riskini azaltan uygun vajinal pH geri yüklenir. Üretral açıklıktaki iyileştirilmiş vajinal dokular, idrar tutamama ve cinsel işleve yardımcı olabilir. Bununla birlikte, arzu, uyarılma ve orgazm karmaşık, oldukça kişisel tepkiler olduğundan, lazerle gençleştirme yüksek bir cinsel tepkiyi garanti edemez.

Sorular ve Cevaplar

Herhangi bir tehlike var mı?

Kadınların çoğu, hafif kızarıklık veya şişlik gibi geçici yan etkiler bildirmektedir. Bu rahatsızlık genellikle birkaç gün sonra geçer.

Kaç seans tedavi önerilir?

En iyi sonuçlar için 4-6 hafta arayla 2-3 tedavi ve ardından yılda bir tedavi öneriyoruz.

Tedavinin etkileri ne kadar sürer?

Etkiler, ilk tedaviden sonra bile hemen görülür ve zamanla iyileşir. Başlattığı rejenerasyon süreci zamanla kaybolabilir ve bu noktada tedavinin tekrarlanması gerekebilir.

Hastalar tedavi sırasında neler yaşar?

Hastalar vajinal duvara karşı hafif bir baskı hissedebilir ve vajinal açıklığın yakınında artan hassasiyet hissedebilirler.

İyileşme nasıl gidiyor?

Çoğu kadın lazer tedavisini takiben ve seansı takip eden günlerde hafif lokalize rahatsızlık bildirmektedir. Genellikle 1-3 gün sonra normal rutinlerine devam edebilirler.

Cinsel aktiviteye ne zaman devam edebilirim?

Tedaviden sonra 3-4 gün cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır.

Lazer gençleştirme ile birlikte hangi tedaviler kullanılabilir?

Labioplasti lazerle vajinal tedavi ile kombine edilebilir. Labioplasti, labiaların boyutunu veya şeklini değiştirir, genellikle onları küçültür veya aralarındaki asimetriyi düzeltir.