Son yıllarda sıklıkla artan sağlık sorunlarından biri de cilt kusurlarıdır. Genetik, yaşam tarzı ve çevresel faktörlerin neden olduğu yaşlanma sürecinin cilt üzerindeki etkileri, görünümü olumsuz yönde etkileyebilir ve cilt yaşlanmasına neden olabilir. Bu durum psikolojik problemlerin yanı sıra estetik problemlere de yol açabilmektedir. Öte yandan genetik, fizyolojik veya çevresel faktörlerin neden olduğu bu cilt kusurları ve bunların yol açtığı yaşlanma sorunları aşılmaz değildir. Gelişen medikal teknolojinin sunduğu imkanlar ile son yıllarda uygulanan yenilikçi teknolojiler ve cilt gençleştirme yöntemleri ile istenilen görünüme kavuşmak mümkündür. Cilt gençleştirme yöntemleri çok çeşitli uygulama ve teknikleri içermekle birlikte tercih edilen yöntem hastanın istek ve beklentilerinin yanı sıra yaş ve genel sağlık durumuna da bağlıdır.

Dermatoloji Uzmanı Doktor Fatma Özel yurt içi ve yurt dışında birçok bilimsel konferansa katılmıştır. Alanında uzman bir doktor olarak 2003 yılında Dermaclinic Polikliniğini açmış siz değerli danışanlarına cilt yenileme ve diğer birçok hizmeti sunmaktadır. Kullandığı yöntemler arasında dermaroller, PRP vb. diğer yöntemler yer almaktadır.

Cildin dış tabakasındaki hücreler zamanla ölmeye ve deriden dökülmeye başladığından, bu hücrelerin altından yeni hücreler ortaya çıkar. Bu sağlıklı, genç hücreler de belli bir süre sonra ölmeye başlar ve döngü devam eder.  Fractional lazer, altın iğne radyofrekans, peelingle cilt yenilemede kulanılan en başarılı yötemlerdir.

Önemli olan bir doktor desteği alarak alanında uzman kişilere bu işlemleri yaptırmanız gereklidir. Uzman Doktor Fatma Özel ve Dermaclinic hekimleri cildinize uygun cilt yenileme tedavileri için sizlerle özel olarak ilgilenirler.