Nevüsler veya bilinen adıyla ‘’Ben’’ vücudun herhangi bir yerinde bulunabilir. Cilt yüzeyinden daha kabarık olabilir veya cilt seviyesinde bir görünüm sergileyebilir. Benlerin çoğu iyi huyludur. Ancak kötü huylu olma olasılığı da göz ardı edilemez. Şişlikler boyut, renk, derece ve köken aldıkları hücrelere göre değişebilir. Bu nedenle bazı benler ömür boyu iyi huylu özellikler taşırken, bazı benler de belirli bir yaşam döngüsü içinde kötü huyluya döner. Bu nedenle bazı benler düzenli takip gerektirir.

Benler genellikle yüz ve boyun bölgesinde bulunur ve kişinin estetiğini etkileyebilir. Özellikle aşırı belirgin bir görünüme sahip olan benlerin özgüven sorunlarına bile yol açabilir. Bu nedenle birçok kişi ileri teknoloji yardımıyla ben aldırma işlemini tercih etmektedir.

Derideki bir ben cilt kanseri riski taşıdığı için veya kişinin estetiğini bozduğunda tedavisi yapılabilir. Ben tedavisi kapsamında deriden benleri çıkarmanın farklı yolları vardır. Bu bağlamda tercih edilen yaklaşım, hekim ve hasta arasında ortak bir kararın sonucudur.

Sık karşılaşılan sorulardan biri de, benler alındıktan sonra tekrar ortaya çıkma olasılığıdır. Eğer bir hücre içeride kalırsa, bir süre sonra köstebek gibi yeniden ortaya çıkabilir. Genellikle benler çıkarıldıktan 1 ay sonra tekrar ortaya çıkabilir. Nadir de olsa bu durumun mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, bu durumda endişelenecek bir şey yoktur. Ben çıkarma işlemi tekrarlanabilen uygulamalardan biri olduğu için tekrar yapılmasında bir sakınca yoktur. Çıkan benlerin yeniden alınması mümkündür.

Yüz ya da boyun gibi sürekli göz önünde olan bölgelerde bulunan benler kişi için rahatsızlık verici olabilir. Bu durumda uzmanımız ile görüşerek ben aldırma işleminden faydalanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bizi arayabilir ve ön görüşme talebinde bulunabilirsiniz. Merkezimizde alanında uzman başarılı kadromuzla hizmet vermekteyiz.