Pek çok kadının merak ettiği ve ihtiyacı olduğunu düşündüğü vajina estetiği.. Zaman içerisinde yapısında bozulma olan, doğum veya diğer sebeplere bağlı olarak açılma yaşanan vajinanın normal duruma geri getirilmesi, vajina genişliğinin istenilen ölçülerde daraltılması ve dış vajinanın estetik ile daha düzgün ve orantılı bir görüntüye kavuşturulmasını içeren pek çok farklı işlem yapılabilmektedir.

Vajina Estetiği Kaç Yaşından Sonra Uygulanır?

Vajina estetiği herhangi bir yaş dilimine bağlı olmadan hemen hemen her yaş grubuna rahatlıkla yapılabilmektedir zira vajinadaki herhangi bir bozulmanın yaşla, yapılan doğumla, dış etkenlere bağlı tahribatla ilgisi yoktur. Her kadının vajinal bölgesi kendine ait bir parmak izi gibi farklıdır. Dış veya içyapısındaki deformasyonlar veya deforme görüntülerin kişileri rahatsız edebileceği oldukça normal karşılanmaktadır. Bu sebeple vajina estetiği kişilerin taleplerine uygun bir biçimde farklı farklı yöntemlerle yapılabilmesi çağımızda en çok yapılan estetik uygulamalardan biri olarak biliniyor.

Vajina Estetiğinde Uygulanan İşlemler Nelerdir?

Peki, vajina estetiğinde uygulanan işlemler nelerdir? Vajina estetiğinde uygulanan işlemler genellikle iç vajina ve dış vajina olarak ikiye ayrılabilir. İç vajinada yapılan işlemler genellikle vajina daraltma işlemlerini içermektedir. Sık doğum yapma veya genetik faktörlerle oluşmuş olan vajina genişlemesi sebebiyle pek çok kadın cinsel hayatında daha fazla mutluluk yaşamak adına vajina estetiğine başvurmaktadır. Vajina estetiği ve daraltma işlemleri basit ve kısa yöntemlerle yapılabilmekte, gerek anesteziyle gerekse de anestezisiz pek çok farklı işlem Gerçekleştirilebilmektedir. Dış vajinaya yapılan işlemler ise genellikle estetik görüntüyü düzenlemek için yapılan işlemlerdir, vajina dokusunun düzenlenmesi, dış vajina dudaklarının estetik bir görüntüye kavuşturulması gibi farklı işlemleri içermektedir. Vajina estetiğinde uygulanan tüm yöntemler aynı gün sosyal hayatınıza geri dönebileceğini ve ekstra bakım istemeyen işlemlerdir.