Şakak Dolgusu

Dermal dolgu maddeleri, kırışıklıkların görünümünü ve yaşlanmanın cilt üzerindeki diğer etkilerini azaltmaya yardımcı olmak için doğrudan cilde enjekte edilen hyaluronik asit gibi maddeleri ifade eder.

Şakaklarınızda dermal dolgu maddeleri kullanmanın faydalarının yanı sıra bazı olası riskler ve işlem sırasında nelerin beklenmesi gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

İçi boş şakakları doldurur

Yaşlandıkça şakak bölgeleriniz yağ kaybeder ve doğal hacmin yokluğunda “içi boş” bir görünüme yol açar.

Hyaluronik asit gibi dermal dolgu maddeleri bu boşlukları doldurmaya ve şakaklara ve kaş bölgesine hacim kazandırmaya yardımcı olabilir.

Kırışıklıkları azaltır

Birçok dermal dolgu maddesi şakak bölgesine hacim katabilir ve cildi dolgunlaştırabilir. Bu, cildinizin gerilmesine ve şakaklarınız, gözleriniz ve alnınızın etrafındaki kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olabilir.

Hyaluronik asit özellikle bu amaç için uygundur çünkü vücudunuz bu maddeyi doğal olarak üretir. Bu, vücudunuzun herhangi bir toksisiteye neden olmadan onu yeniden emebileceği ve sonuçların kalıcı olduğu anlamına gelir.

Cilt sıkılığını artırır

Bazı dermal dolgu maddeleri, vücudunuzun şakaklarınızdaki yağları geri yükleyebilen doğal kolajen üretmesine yardımcı olur. Cilde daha genç bir görünüm verirken cildi sıkılaştırabilir ve kırışıklıkları azaltabilirler.

Poli-L-laktik asit, cildinizi kolajen üretmesi için doğal olarak uyarabilen, daha doğal bir sıkılık ve kırışıklıklarda azalma sağlayan bir dolgu örneğidir.

Azaltılmış prosedür ve iyileşme süresine sahiptir

Şakaklardaki dermal dolgu maddelerinin enjekte edilmesi sadece birkaç dakika alır ve tam iyileşme süresi birkaç günden daha kısa sürer. Ayrıca işlemden sonra anestezi almanıza veya birinin sizi eve götürmesine gerek yoktur.

Öte yandan plastik cerrahi, anestezi ve bazı durumlarda tıbbi bir tesise kabul gerektirir. Bu, ayakta tedavi prosedüründen daha maliyetli olabilir.

Yüz cerrahisinden tam iyileşme bazen haftalar alabilir ve çok daha fazla rahatsızlık ve komplikasyon ile ilişkilidir.

Şakak dolgusu öncesi sonrası
Şakak dolgusu öncesi sonrası

Gözleri kaldırır

Bazı durumlarda şakaklarınızda dermal dolgu maddeleri kullanmak, gözlerinizin şakaklara en yakın olan yanlarını kaldırmaya yardımcı olabilir.

Dermal dolgu maddelerinin ek hacmi, cildi sıkılaştırabilir ve hacim ekleyebilir, genellikle “kaz ayağı” olarak adlandırılan ve göz çevresinde biriken kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Uzun ömürlüdür ancak kalıcı değildir

Plastik cerrahiden farklı olarak, dermal dolgu maddeleri geçicidir ve yeniden yapılması gerekmeden önce 6 aydan birkaç yıla kadar sürebilir.

Bu bazıları için bir dezavantaj olabilir, ancak görünüşünüzden memnun kalmazsanız veya yan etkilerden memnun kalmazsanız iyi olabilir.

Sonuçlardan tamamen memnun kalana kadar farklı görünümler elde etmek istemeniz durumunda dolgu miktarını veya dolgunun tam konumunu farklı randevularda değiştirebilirsiniz.