denen bu yöntem kırışıklıklarda, lekelerde, gözeneklerde, yüzdeki izlerde, yüz ve vucuttaki sarkamalarda ve saç dökülmelerinde umut vaad ediyor.

​Bu uygulama ile kişiden alınan küçük miktarda kan, santrifüj işlemine tabi tutulduktan sonra platelet yönünden zengin plazma elde edilir. Bu plazma çok küçük bir enjeksiyonla (cilt uyuşturulduktan sonra) problemli bölgelere enjekte edilir. İşlem ağrısızdır. Uygulama 40 dk sürer. Kişi çıktığında kızarıklık, morarma v.s. olmadan günlük yaşantısına devam eder.

Etkisi ne zaman görülür?

Uygulamadan bir hafta sonra etki başlar. Ciltte fark edilir bir parlaklık ve canlanma ortaya çıkar. 2 hafta aralıklarla 4 seans uygulanır. 2. Seanstan sonra yüzdeki çizgilerde yumuşama, çilt parlaklığında artma ve deri tonusunun artması fark edilir. Yöntemin üstünlüğü; etkili, doğal ve yan etkisiz olmasıdır. Saç dökülmelerinde de aynı şekilde 2 hafta aralarla uygulanır. Yeni başlayan saç dökülmelerinde 3. seanstan sonra dökülmede azalma ve yeni saç çıkması gözlenmiştir.

Dermaclinic’te bu yöntemi hastalarımıza uygulamaktayız. Sonuçlar gerçekten memnuniyet verici, uygulamadan 1 hafta sonra ciltte fark edilir bir parlaklık ve lekelerde açılma olmaktadır. 2. Seanstan sonra da kırışıklıklarda azalma meydana gelmektedir. Şu ana kadar tedaviyi yarım bırakan hastamız hiç olmamıştır. Oluşan etki kalıcıdır. İstenirse yılda bir kez tekrarlanabilir.

Tıpta bu yöntem başka alanlarda da başarı ile kullanılmaktadır. İyileşmeyen yaralar, göz kuruluğu, eklem yaraları gibi… Burada amaç, dokunun yenilenmesini sağlayan platelet hücrelerini konsantre bir şekilde elde etmek ve bu konsantreyi ciltteki hasarlı bölgelere vererek dokunun yenilenmesini sağlamaktır. Sağlanan gençleştirici etki ve dolgu, benzer uygulamalarda elde edilen etkiler gibi sadece belirli alanlarda yoğunlaşmış değildir. Tüm yüze uygulanır ve daha kalıcıdır.

Beklentiler neler olmalı?

Uzun etkilidir.

Deriyi en doğal biçimde yeniden canlandırır ve yapılandırır.

Kolay ve güvenli bir biçimde uygulanır.

Sadece yeni kolajen oluşumu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler.

Kırışıklıkları ve çizgileri; deriyi ‘’doldurarak’’ değil, ‘’gençleştirerek‘’ giderir.

İlk uygulamadan sonra sağlanan parlak sağlıklı görünüm, bir süre sonra hafifçe gerileyebilir. Bunun için ardışık uygulamalar yapılmalı ve gençleştirici etkinin yığılması sağlanmalıdır.

Kimlere uygulanmaz?
Platelet sayısı yetersiz olan hastalara, kanser hastalarına bu uygulama yapılmamaktadır.

Uygulama hangi amaçlarla yapılmaktadır?

Lazer\peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak,

Deride yılların ve UV ışınlarına maruz kalmanın sonuçlarını geriye döndürecek biçimde; kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığını yeniden kazandırılmasını sağlamak,

İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak,

Saç dökülmesinde tek başına kullanmak ve ya diğer tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek için yapılmaktadır.

Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.

    Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.

    * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.