Her kadın cildin parlak ve berrak olmasını ister, yıllar içerisinde yaşlanmaya karşı mukavemetli ve esnek bir cilt yapısına sahip olmanın temel kurallarından biri düzenli olarak cilt bakımı yaptırmaktır. Cilt bakımı denilince akla günlük rutin olarak yapılan ve pek çok kadının hâkim olduğu, özel cilt bakım ürünleriyle, yaşa ve cilt yapısına uygun kozmetik veya dermatolojik ürünlerle rutin olarak cildi temizleme ve nemlendirme işlemi cilt bakımı olarak sayılabilmektedir. Cilt bakımı bunun yanı sıra özel etken maddelere sahip olmalıdır. Özellikle cilt yapısının genç görünümünü kolaylıkla kaybetmemesi ve uzun yıllar boyunca muhafaza edebilmesi için gerekli olan yapı taşlarına sahip özel ürünler daha fazla işe yaramaktadır.

Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel cilt bakımı dediğimiz zaman klinik ortamlarda cilt doktoru eşliğinde yapılan ve cildi inanılmaz bir biçimde değiştiren, evde yapılan cilt bakımlarını kat be kat aşan ve uzun süreli nemlendirmeyi, cildi dolgunlaştırmayı, genç görünümünü muhafaza etmeyi amaçlayan bir dizi işlemdir. Profesyonel cilt bakımı genellikle özel cihazlarla ve belli kademelerde yapılmaktadır. Kozmetik olmayan ve her cilt yapısına uygun özel ürünleri seçerek profesyonel cilt bakımı yapılabilmektedir. Profesyonel cilt bakımından kullanılacak ürünler cilt doktorları tarafından seçilmeli ve özel cihazlarla yine profesyonel kişiler tarafından uygulanmalıdır. Profesyonel cilt bakımında birkaç aşama bulunmaktadır, cildi şehir kirliliğinden ve makyajdan derinlemesine arındırmak, cilde uygun ürünlerle gerekli nemlendirmeyi sağlamak, cildin yapısına göre oluşturulmuş bir takvim uygulanarak cildin genç kalmasını sağlayacak özel ürünleri kullanabilmek profesyonel cilt bakımının içerisindedir.

Profesyonel cilt bakımı yalnızca alanında uzman kişiler tarafından klinik ortamda uygulanabilmektedir. Sizin için en uygun cilt bakım prosedürünü öğrenebilmek ve profesyonel cilt bakımı yaptırabilmek için kliniğimizde destek alabilir ve en uygun bakım tekniklerini öğrenebilirsiniz.