Botox Gerçekleri

Botox en popüler cerrahi olmayan kozmetik uygulamadır. Her yıl 6 milyondan fazla kişiye botox tedavisi yapılmaktadır.

Botox clostridium botilinumdan elde edilen nerotoksindir. Büyük ölçüde inactive ve nontoxic bir bakteriden elde edilir.

Botox ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır, kırışıklıkların altındaki kas hareketlerini azaltarak veya dondurarak etkili olur. Ayrıca aşırı terleme, migren, bazı kas hastalıkları ve üriner ve barsak hastalıklarında da kullanılır.

Botox Nedir?

Clostridium botilinum bakterisi toprakta, gölde, ormanlarda bulunur. Doğada bulunan bakteri ve sporları zararsızdır.

https://youtube.com/shorts/Fn6xiHytMoo

Botox Nasıl Etki Eder?

DermaClinic Bursa Botoks hizmetinde;
Çok düşük konsantrasyonda enjekte edilir. Sinir uyarılarının kasa iletmesini engeller, onları paralize eder, zayıflatır. Kas kasılması için sinirler kimyasal messenger olan asetilkolin salgılar. Asetilkolin kasın kasılmasına neden olur. Enjekte edilen botilinum toksini asetilkolin salınımını önleyerek kasın kasılmasını önler. Kasın sertliğini gidererek daha yumuşak olmasına neden olur.

Botox’un Medikal Ve Kozmetik Kullanımı

Botox yüzdeki çizgilerin azaltılmasında çok fazla kullanılır. 4-6 ay süreyle etkilidir. 6 ay sonrasında etkisi geçer. Şikayetler bir miktar azalarak geri gelir. İstenirse 4-6 ayda bir yapılabilir. Ayrıca şaşılık, migren, aşırı terleme, idrar kaçırma gibi nedenlerde de tedavi amaçlı kullanılır.

https://www.youtube.com/watch?v=dLKYbGZDb20

Botoks Uygulama Nasıl Yapılır?

Dermaclinic Bursa’da botox uygulaması Uzman Cilt Doktoru tarafından yapılır. Uygulama öncesinde kişinin yüzü, kas yapısı, beklentileri, kırışıklıkların derecesi doktorumuz tarafından değerlendirilir. Kişinin kas ve yüz yapısına uygun doğal görünümlü botox yapılır. Öncesinde 20 dakika kadar lokal anestezik krem uygulanır.

Botoks’un Etkisi Ne Zaman Belli Olur?

Botox yapıldıktan sonra 24-72 saat içinde etkisini gösterir. Bazen etkisinin ortaya çıkması 5 günü alabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=aL8KRxWDNAM

Yan Etki ve Riskler

Enjeksiyonlar genellikle iyi tolere edilir ve birkaç yan etkisi vardır. Nadir vakalarda genetik olarak geçici cevapsızlık olabilir. Ardışık botox / botoks uygulamaları sonucu insanların %1’inde botoxa karşı antikor gelişebilir. Bu da botoxun etkisiz olmasına neden olur. Baş ağrısı, hafif ateş, burun akıntısı, grip benzeri bulgular, yutma zorluğu, görmenin azalması, bayılma, ağız kuruluğu nadiren olabilir.

Botox Fiyatı Nedir?

Dermaclinic Bursa botox fiyatı kişinin ihtiyacına, kullanılacak botoks miktarına bağlı olarak belirlenir. Bunun için Uzman Cilt Doktorumuzla ön görüşme yapılması gereklidir.

 

Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.

 

    Bu konuda bilgi almak için aşağıdaki bölümden bize mesaj gönderebilirsiniz.

    * Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.