Kaş ip askısı son yıllarda kaşların kaldırılması için kullanılan ve bir ip askısı yöntemi olarak özel olarak uygulanan bir tekniktir. Kaş ip askısı yöntemi ile kaşlar istenilen bölgeye kadar kaldırılarak daha estetik ve altın oranı düzgün olan bir yüz ifadesi elde etmek amaçlanır. Bu sayede hem daha genç görünmek mümkündür, cilde uygulanan tüm kozmetik aşamalar daha güzel görünmektedir, yaşlanma etkilerini azaltarak cildin daha genç görünmesi hedeflenmektedir. Elbette yapılan her estetik işlemde işlem yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken belli bir süre bulunmaktadır. Özellikle dışarıdan müdahaleyle uygulanan yöntemlerde bir tık daha dikkatli olmak yapılan işlemin kalıcılığını uzun sürmesi için elzemdir. Kaş ip askısı yaptıran kişiler birkaç hafta boyunca sert mimik hareketleri yapmamalıdır, ağlamaya ve aşırı gülmemeye dikkat etmelidir. Bu sayede uygulanan kaş ip askısı yerleşene kadar gerilmesi engellenecektir.

Kaş İp Askısı Ne Kadar Kalıcı?

Kaş ip askısının kalıcılık süresi ortalama 6 ay ila 2 yıl arasındadır. Ancak bu işlemde kullanılan ipin kalıcılığı ile ilgilidir ve işlem yapıldıktan sonra dikkat edilen süreç de oldukça önemlidir. Bu süre içerisinde ne kadar dikkat edilirse ve uygulayan uzmanın tavsiyelerine uyulursa yapılmış olan tedavinin kalıcılık süresi artacak, Aynı zamanda tedavinin cilt üzerindeki etkisi artacaktır. İşlemi yapan kişiler sizler için belli bir süre boyunca bir prosedür tavsiye edecektir tavsiye edilen ürünleri kullanmak bu süreçte oldukça önemlidir. Yapılan tedavinin ciltteki etkisi ve istenilen sonucun ortaya çıkabilmesi için tavsiye edilen medikal ürünleri düzenli bir biçimde kullanmak, yapılmaması gerekenleri iyi anlayarak mümkünse kaçınmak yapılan tedavinin başarı oranını yüksek oranda arttıracaktır. Uygulamam karşı ip askısı tedavisinden sonra tedaviyi uygulayan kişiden gerekli bilgileri alarak tavsiyelere uymanız gerekmektedir.

Kaş ip askısı ve diğer estetik uygulamaları uzman cilt doktoru Fatma Özel kontrolünde yapmaktayız. Böylece bir uzmandan hizmet almanın güven ve rahatlığını yaşamış olacaksınız. Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için bize ulaşın.