Kişiler yıllar içerisinde yüz bölgelerinde yaşadıkları gerginlik hissinin kaybolması, kırışıklıkların oluşması, hassas ve problemli cilt yapısı ve ciltte aşağı doğru sarkma eğilimi sebebiyle estetik operasyonlara başvurmaktadır. Estetik operasyonlar göründüğü kadar kolay olmamakla beraber alanında uzman ve daha önce yapılacak operasyonun çeşitlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olan bir uzman tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Teknolojinin hızla ilerlemesi ve gelişmesi sayesinde neyse ki pek çok estetik operasyon herhangi bir cerrahi girişime gerek kalmadan kolaylıkla yapılabilmektedir.

En çok kadınların tercih ettiği sonsuzluk askısı adıyla bilinen Fransız ip askısı yüz bölgesinde oluşan tüm deformasyonu geri alabilmek için ve uzun soluklu etkiyi sürdürebilmek için tercih edilen özel bir yüz gerdirme operasyonudur. Fransız askısı yapıldıktan sonra aynı gün sosyal ve gündelik hayatınıza dönebileceğimiz, herhangi bir acı veya ağrıya sebep olmayan, yüz bölgesinde yara izi veya kesi izine mahal vermeden yapılan ve tüm bu sebepler nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilen bir askılama yöntemidir.

Fransız askısı kaş bölgesinden yüzün yukarı doğru çekilmesiyle ve kolajen maddelerle desteklenmesiyle gerçekleştirilen basit bir işlemdir. Kişiler Fransız askısı yaptırdıktan sonra aynı gün içerisinde gündelik hayatlarına geri dönebilmektedirler. İşlemi yapan uzmanların vereceği tavsiyelere uyarak yapılan Fransız askısı uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. 18 yaşından büyük olan herkes bu işlemi yaptırabilir, cilt yapısı müsait olan tüm yaş grubuna uygundur. Elbette Fransız askısı genç bir cilde uygulanmamaktadır. Ciltte deformasyon yaşayan ve yaşa bağlı olarak sarkmalara sebep olan tüm cilt tiplerine Fransız askısı rahatlıkla yapılabilmekte ve bu işlem yapıldıktan sonra birkaç 10 yaş gençleşme görülebilmektedir. Uzman Cilt Doktoru Fatma Özel ile görüşmek ve uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın.