Sıkılaşma ve Yağ Yakma için Emsculpt Tedavisi

BTL Emsculpt, yağları ortadan kaldıran VE kas oluşturan, invaziv olmayan vücut şekillendirme sunan çığır açan bir cihazdır. 30 dakikalık bir seansta, Emsculpt tedavisi, aynı sayıda mekik veya çömelme yapmaya eşdeğer, tedavi alanında 20.000 kas kasılmasını indükler. Emsculpt tedavisi eğitimli bir terapist tarafından kliniğimizde uygulanmaktadır. Mevcut non-invaziv vücut şekillendirme terapileri, yağ ve cildi hedef alır. Fakat bir inçten daha az sıkışabilir yağa sahipseniz veya midenizin veya kalçanızın tonunu ve şeklini iyileştirmek isterse ne olur? Sonuçta, bir kişinin vücudunun üçte birinden fazlası kaslardan oluşur.

Emsculpt nedir?

EMSCULPT tedavisi hem kadınların hem de erkeklerin kas yapmasına ve yağ yakmasına yardımcı olan uygulamadır. Yeni yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik enerjiyi (HIFEM) kullanan Emsculpt cihazı, kaslara elektromanyetik dalgalar gönderir ve supramaksimal kas kasılmaları oluşturarak herhangi bir egzersizden daha fazla kas lifini harekete geçirir ve ayrıca vücudu, mümkün olmayan yeni kas lifleri oluşturması için uyarır.

Yaklaşık 20.000 kas kasılması

30 dakikalık bir seansta 20.000 kas kasılması üretilir. Dinlenmeden tekrar tekrar kasılmak kasları strese sokar, hücresel düzeyde kasları büyüten ve güçlendiren hızlı değişiklikleri tetikler. Birçok kas kasılmasının ürettiği yüksek enerji kaynağı, komşu yağ hücreleri parçalanır ve yağ asitlerini serbest bırakır. Yağ hücreleri öldükleri noktaya kadar zarar görürler ve vücut onları doğal olarak yok eder. Kas sıkılaştırma ve yağ hücresi yıkımının birleşik etkisinin sonucu, daha güçlü, daha belirgin kaslardır.

Karın Kasları

HIFEM, kaslarınızı tam olarak çalıştıran ‘supramaksimal’ kasılmaları indükler. Tipik bir antrenman sırasında, kaslarınız maksimum kapasitelerinin yalnızca yaklaşık %40’ına ulaşabilirken EMSCULPT, %100 kapasiteye ulaşmalarına izin verir. Çekirdek kaslarınızı güçlendirmek, alt sırt ve pelvik kasları da güçlendirebilir. 30 dakikalık bir seans, yaklaşık 20.000 mükemmel oturmaya eşdeğerdir.

Kol Kasları

EMSCULPT nabızları, vücudunuzu, biseps ve triseps gibi normal egzersizlere tipik olarak yanıt vermeyen alanlarda kas inşa etmeye teşvik eder. Kolunuz hedeflenen HIFEM darbelerine maruz kaldığında, kolunuz boyunca dalgalanan küçük kasılmalar yoluyla tepki verecektir. EMSCULPT aslında kendi kasınızı büyütmenize izin verir ve doğal bir kas tonusu verir. Cihaz artık kollarda, kalçalarda ve abs’de kas inşa etmek için FDA onaylıdır.

Popo ve Bacak Kasları

Ne zaman egzersiz yapsak, kaslarımıza zarar verir ve onları yıpratırız. Vücudumuz iyileştikçe, bu hasarı tersine çevirir, kas dokularımızı yeniden oluşturur ve onarır. Bunu yaptığında, onları daha fazla hasardan korumak için eskisinden daha güçlü ve daha sağlam bir şekilde yeniden oluşturur. EMSCULPT tarafından sağlanan supramaksimal kasılmalar, esasen, hedeflenen kasların iç yapısını yeniden oluşturan bu sürecin süper yüklü bir versiyonunu sağlar.