Lazer Ben Aldırma Bursa

Birçoğumuz yaşlandıkça yüzümüzde ve vücudumuzda artan sayıda ben geliştiririz. Bunlardan bazıları uzun yıllardır mevcut olabilir, bazıları ise sadece yakın zamanda ortaya çıkmış olabilir. İlk ve en önemli adım elbette bu benlerin normal olduğundan emin olmaktır. Eğitimli bir dermatolog ile hızlı bir danışma, size bu rahatlığı sağlayabilecektir. Beninizi kozmetik nedenlerle veya kaşınma, ağrı veya giysilerinizde takılma gibi nedenlerle almak istiyorsanız, bunu mükemmel sonuçlarla elde etmenize yardımcı olabiliriz.

Hangi ben alma tedavisi sizin için en uygun?

1. Lazer Ben Silme

Beniniz küçük, kahverengi ve yassıysa, bendeki pigmenti parçalamak için lazer enerjisi kullanarak bunu kolayca giderebilir. Genellikle 1 seans yeterlidir. Arada sırada pigmentasyon kalıntısı varsa 1 ay sonra başka seans(lar) gerekir. Uyuşturucu krem ​​veya iğne ile uyuşturulduktan sonra lazer birkaç dakika içinde yapılabilir ve çoğu hasta benlerinin bu kadar kısa sürede tamamen yok olduğunu görünce şaşırır. 1-2 hafta sonra bir kabuk oluşur ve zamanla solan pembe kahverengi bir alan bırakarak düşer. Bazen küçük bir suçiçeği yara izi oluşabilir, ancak bunlar genellikle birkaç ay sonra düzelir. Lazerle alınan benler bazen aylar ile yıllar arasında değişebilen bir süre sonra tekrarlayabilir.

2. Kombinasyon CO2 lazer + pigment lazer çıkarma

Beniniz kabarık (çıkıntılı) ve kahverengiyse, önce beni düzleştirmek için bir CO2 lazer kullanan bir kombinasyon tekniği, ardından kalan kahverengi pigmentasyonu tedavi etmek için bir pigment lazeri kullanılır. Yine bu, uyuşturma sağlandıktan sonra basit ve ağrısız bir işlemdir. 1-2 hafta sonra bir kabuk oluşur ve zamanla solan pembe kahverengi bir alan bırakarak düşer. Bazen pigmentasyonun tamamen ortadan kaldırılması için ikinci bir tedavi gerekebilir, ancak benin düzleşmesi genellikle sadece 1 tedaviden sonra elde edilir. Lazerle alınan benler bazen aylar ile yıllar arasında değişebilen bir süre sonra tekrarlayabilir.

3. Cerrahi yöntem ile ben alma

Kabarık benler, ben cerrahi olarak kesilerek de alınabilir. Bu kulağa korkutucu gelse de, hızlı bir uyuşturma enjeksiyonundan sonra özel bir cihaz veya serbest elle kesme kullanılarak benlerin alındığı 10-20 dakikalık basit bir işlemdir. Yarayı kapatmak için dikişler uygulanacaktır. Genellikle orijinal ben aldırma ile aynı uzunlukta küçük bir doğrusal yara izi kalacaktır. Bu yöntemin avantajı, tekrarlamanın son derece nadir olmasıdır.

Ben aldırma işleminden sonra ne olur?

Ben çıkarıldıktan sonra, tedavi edilen bölge bir hafta boyunca biraz pembe ve ağrılı olacaktır. Size yarayı temizlemek için antiseptik bir solüsyon ve uygulamanız için bir antibiyotik merhem verilecektir. 7-10 gün sonra bir kabuk oluşacak ve düşecektir. Dikişleriniz varsa bunlar genellikle 7-10 gün sonra alınır. Yara bakımı basittir ve komplikasyonların meydana gelmesi son derece nadirdir.

Ben aldırma iz bırakır mı?

Ben aldırma, kliniğimizde haftada birkaç kez yapılan çok yaygın bir işlemdir. Bu nedenle son derece deneyimliyiz ve Dr. Fatma Özel, ben aldırmanızın ardından minimum yara izi sağlamak için elinden geleni yapacaktır. Nihai sonuç, seçtiğiniz prosedüre, cilt tipinize, cildinizin nasıl iyileştiğine ve benin boyutuna ve konumuna bağlı olacaktır. Hastaların büyük çoğunluğu, ben çıkarma tedavisinden sonra oldukça memnun kalmaktadır.