Kol Lazer Lipoliz İşlemi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Egzersiz yapıyor ve doğru besleniyorsunuz, ancak ne yaparsanız yapın, hala kaybolmayan bazı inatçı yağlı bölgeleriniz mi var? Bu alanlar herhangi bir yerde olabilir- bacaklar, karnınız ve hatta kollarınız. Yarasa kolları olarak da bilinen kollarınızda gevşek ve sarkan deriden muzdarip misiniz? Kollarınızdaki istenmeyen yağları gidermek için lazer lipoliz kullanımı hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz, geleneksel liposuction prosedürlerine bir alternatiftir. Cildinizi şekillendirmek ve sıkılaştırmak için bir lazer kullanır ve ne kadar denerseniz deneyin kaybolmayan aşırı, istenmeyen yağ alanlarını eritir.

Kol Lazer Lipoliz İşlemi Cerrahi Değildir

Lazer lipoliz prosedürünün en büyük avantajlarından biri, cerrahi olmamasıdır. Genel anestezi gerekmez. Çok küçük bir kesi yapılır ve tekrar kapatmak için sadece birkaç dikişe ihtiyaç duyulur. Bu da, çok daha kısa iyileşme süresi demektir. Çoğu hasta sadece birkaç gün içinde işine dönebilir!

Kollarınızı inceltmek için lazer lipolizin bir diğer avantajı da sonuçları çok daha hızlı görmenizdir. Kol lazer lipoliz anında sonuçları görmenizi sağlarken geleneksel liposuction altı aya kadar şişlik bırakır.

Kol Lazer Lipoliz İşlemi Sizin İçin Uygun Mu?

Zaten sağlıklı bir diyet ve egzersiz yapmaya karar verdiyseniz, ancak yarasa kollar gibi inatçı yağ birikintileri hala sizi rahatsız ediyorsa, kollar için lazer lipoliz işlemine iyi bir aday olabilirsiniz. Ayrıca genel olarak sağlıklı ve ideal vücut ağırlığınızdan çok uzakta olmamanız işine yarar.

Kol Lazer Lipoliz İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Bu basit bir prosedürdür. Lokal anestezi uygulandıktan sonra doktorunuz, optik fiberin yerleştirildiği küçük bir kesi yapar.
  • Yağ dokusu ile temas ederek yağın sıvılaşmasına neden olur ve daha sonra ince bir kanül ile aspire edilir.
  • Aynı zamanda lazer, küçük damarlar üzerinde kanama ve morarmayı önleyen pıhtılaştırıcı bir etki yaratır.
  • Ve kolajen üretimini de aktive ederek cildin kasılmasını sağlar.
  • Hasta işlem boyunca uyanık kalır ve bir saat sonra evine gidebilir. Doktorunuz, yaklaşık bir hafta giyilmesi gereken bir kompresyon korsesi önerecektir. Hasta 48 saat sonra işine dönebilir.

Lazer Lipolizin Kollara Faydaları:

  • Cildin gerginleşmesi ve kolajen sentezinin uyarılması, sarkıklığı iyileştirir ve cildin görünümünü yeniler.
  • İyileşme süresi kısadır. Lazer dokularda daha az travmaya neden olarak şişlik ihtimalini azaltır ve hastanın daha hızlı iyileşmesini sağlar.
  • Cildin yeni şekle adaptasyonu hızlı ve başarılı olur.
  • Zor bölgelerin tedavisine izin verir.
  • Kollar ve bilekler, özel bir yağ ve daha fazla kemik dokusu düzenine sahip daha küçük alanlardır. Bu tedavi daha az travmatik olduğundan, Lazer lipoliz bu bölgeleri oldukça tatmin edici bir sonuçlar elde edebilir.

Bu konuda detaylı bilgi için bize ulaşabilir ve tedavi süreciyle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.