Er ya da geç hepimiz bundan etkileniriz. Doğal yaşlanma sürecinde yüzde, örneğin alında, göz çevresinde, yanak bölgesinde, ağızda ve boyunda küçük kırışıklıklar oluşur. Bu nedenle, yaşamımız boyunca sürekli olarak daha fazla kırışıklık yaşamamız tamamen doğal bir şeydir.

Kırışıklıkların ne kadar belirgin olduğu ve ne zaman fark edilir hale geldiği konusunda bireyler arasında büyük farklılıklar vardır. Genetik yatkınlığın yanı sıra beslenme, geçmişte güneş ışığına maruz kalma veya yaşam tarzı (anahtar kelime: sigara) gibi birçok dış faktör devreye girer. Şurası açıktır ki, az uyuyan, çok sigara içen, bol güneşlenen ve sağlıksız beslenen bir kişi kırışık oluşumuna yatkındır. Stres, gerginlik, öfke gibi olumsuz duygu durumları da mimetik kaslarda kalıcı gerginliğe neden olabileceğinden kırışık gelişimine katkıda bulunabilir.

Bununla birlikte, çok sağlıklı bir yaşam tarzı sürdüren insanlar da genetik yatkınlıkları nedeniyle erken yaşlarda kırışıklardan etkilenebilir.

Cilt Sıkılaştırma Kimse Kırışıklıkları Kabul Etmek Zorunda Değil

İyi haber şu: Neyse ki, kırışıklıklardan rahatsız olan herkes artık bunlara katlanmak zorunda değil. Kırışıklıkları azaltan ve daha genç bir görünüm sağlayan çeşitli etkili ve nazik olasılıklar vardır.

Dr. Fatma Özer Tarafından Tam Yüz bakımı

Bursa’da ki Dr. Fatma Özer, hastalarını, bir kişinin yüzünün anatomisi, konuşma davranışı ve yüz ifadesinin önemli olduğu Tam Yüz yaklaşımıyla tedavi ediyor. “Her hastayı analiz ediyor, her tedaviden önce teşhis koyuyor ve uygun bir tedavi planı oluşturuyorum.” Yöntemleri her ihtiyaca göre ayrı ayrı uyarlanmıştır.

Kırışıklıklar Neden Gelişir?

Gençlerin cildi sürekli yenilenmektedir. Böylece, sözde epidermis ayda yaklaşık bir kez yenilenir. Bu döngü, artan yaşla birlikte giderek daha uzun hale gelir ve yenileme süreci daha az doğru hale gelir. 60 yaşında, epidermisin kendini yenilemesi için zaten 70 güne ihtiyacı vardır.

Epidermisin altında bulunan dermis başka bir rol oynar. Kollajen ve elastin ile birlikte cildin elastikiyetinden ve esnekliğinden sorumludur. Yaşlandıkça dermiste daha az kollajen ve elastin bulunur. Bunun sonucunda cilt direncini kaybeder ve sarkmaya başlar.

Cilt Sıkılaştırma Bursa: Kırışıklıklarınızı Bu Şekilde Azaltıyoruz

Kırışıklıkları önleme veya azaltma çabaları zaten uzun bir geçmişe sahiptir. Bursa’da ki muayenehanemizde, özellikle kendini kanıtlamış ve en iyi sonuçları vaat eden yenilikçi, cerrahi olmayan yöntemlere başvuruyoruz. Yöntemler, başlangıç ​​durumuna ve kırışıkların tipine (kalıcı kırışıklar / mimetik kırışıklar) bağlı olarak tek başına ya da kombinasyon halinde kullanılabilir.

  • Hiyalüronik Asit

Hyaluronik asit, madde kaybının neden olduğu çöküntüleri telafi etmek için cilt altına enjekte edilir (= kırışıklıkların altına enjeksiyon).

  • Radiesse

Radiesse, doğal kollajen üretimini içeriden uyarır. Kollajen, cilde genç bir görünüm için sıkı yapılar verir ve cilt yapısının gençlik esnekliği ile uzun süreli olarak güçlendirilmesine yol açar.

  • Botulinumtoksin

Botulinum toksin tip A (Botoks olarak bilinir), 20 yılı aşkın bir süredir kırışıklıkları tedavi etmek için çok başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Kırışıklık oluşturan kaslara enjekte edilerek kasların geçici olarak gevşemesine neden olur. Bu, mimetik kırışıklıkların yumuşatılmasıyla sonuçlanır.

  • Ulterapi (ultrason kaldırma)

Ultherapy, cilt dokusundan zararsız bir şekilde geçen ve 4,5 mm derinliğe kadar etkisini gösteren mikro odaklı ultrason kullanmıştır. Cilt, taze kolajen ve elastinden yeni kolajen üreterek bu uyarıma tepki verir.

  • Fraksiyonel CO2 Lazer Tedavisi

Fraksiyonel lazer prosedürünün bir parçası olarak, cildinizin belirli bölgelerine çok sayıda mikroskobik ısı kolonu uyguluyoruz. Bunlar küçük, zararsız cilt yaralanmalarına yol açar. Arada, hızlı iyileşmeyi sağlayan tedavi edilmemiş cilt bölgeleri vardır. Olumlu etki: Tedaviye taze doku ve yeni kollajen oluşumu eşlik eder. Cildinizin görünümü iyileşir ve gençleşir.