Seda Sayan Fransız Askısı

Fransız Askı tekniği, acısız olması ve kolay sonuç elde etmesi ile ameliyatsız bir kozmetik cerrahi ve yüz germe, başka bir deyişle, gençleştirme şeklidir. Polyester ve dış yüzeyde silikondan oluşan esnek iplikler kullanılarak yüzün kaldırılmasını içerir. Basit anlamda bu şekilde açıklamak kolay olsa da elbette operasyon içerisinde değişen bazı detaylar bulunmaktadır.

Fransızca Askısı Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

Fransız Askısı, ameliyatsız bir gençleştirme yöntemidir ve prosedür iplik yüz germe esasında dayanır. Askı dayalı yüz-cilt germe operasyonları estetik alanında oldukça iyi bilinmektedir ve işlemin sonucu nedeniyle dikkat çekmektedir.

Fransız Askısı Ne Kadar Sürer?

 • Dinamik kaldırmalar lokal anestezi altında 45 ile 1 saat arasında yapılır.
 • Uygulama bölgesinde işlem öncesi alanlar belirlenir ve hekimin uygulaması ile ipler cilt altına yerleştirilir.
 • İpliğin sabitleme yeri kulak üstü olarak belirlenir ve böylece dikişe gerek kalmadan işlem tamamlanır.

Fransız Askısı Ağrılı Mı?

Hayır değildir. Ameliyattan sonra ortaya çıkabilecek herhangi bir iltihabı tedavi etmek için ağrı kesiciler kullanılabilir. Uygulama sonrası günlük hayata rahatlıkla devam ettirilebilen bir işlemdir, zaman almaz ve kişiyi yormaz.

Sadece işlem sonrası 1 ay yüz üstü yatmak önerilmez ve sırt üstü yatılması tavsiye edilir. Sonuç zamanla daha da iyileşecektir.

Peki, Fransız Askısı Kalıcı Mı?

Elbette yaşlanmayı biyolojik olarak durdurmak mümkün değil. Ancak Fransız Askısı ile yüze uygulanan ipler genel olarak 2 yıl süreyle ciltte kalabilir. Eğer dinamik ipler kullanılırsa bu süre 5+ yıla uzayabilir.

fransız askı yaptıranlar
fransız askı öncesi sonrası

Fransız Askısı Uygulama Alanları:

Günümüzde Fransız Askısı metodu genel olarak yüz bölgesi yani; yanaklar, elmacık kemikleri, çene ve çene altı bölge ve boyun bölgesi için tercih edilir. Öte yandan, göğüs, kollar, kalça ve bacaklara da uygulanması mümkündür.

Fransız Askısı Neden Popüler?

Avantajları:

Bu operasyonun en önemli avantajı, tamamlandıktan sonra hiçbir dikiş izi olmadan güvenli, ağrısız ve hastanın günlük hayatını etkilemeyecek bir şekilde yapılabilmesidir.

 • Zamanla kaçınılmaz olarak oluşan sarkmaları gidermek için yukarı doğru kuvvet uygulayan ipler sayesinde doğala en yakın şekilde kozmetik bir müdahale yapılmış olur.
 • Lokal anestezi altında verildiği için hastanede yatmaya gerek yoktur ve hasta günlük yaşamına biraz daha dikkatli davranmak suretiyle hemen dönebilir.
 • Genel olarak, Fransız Askısı kullanarak istenen sonucu elde etmek için bir seans yeterlidir.
 • 37 ile 70 yaş arasındaki kadın ve erkeklere uygulanabilir.
 • Sonuçlar oldukça doğal görünür ve kişinin mimik ve hareketlerini engellemez.
 • Cerrahi yüz germe ile karşılaştırıldığında, çok daha ekonomik ve daha konforludur. Anestezi altında yapılan bir ameliyat değildir, riskler ve olası yan etkiler daha azdır.
 • Fransız Askısı kalıcılık süresi önerilen 2-3 yıl olsa da kişi ihtiyaç duyduğunda yani sarkma gözlemlediğinde daha erken ya da daha geç olarak yeniden uygulama yaptırabilir.
 • Halihazırda kullanımda olan çözülebilir iplikler, daha önce kullanımda olan kalıcı versiyonlarına kıyasla oldukça güvenilirdir, bu da enfeksiyon ve benzeri zorlukların yaşanması ihtimalini önemli derecede yok eder.
 • Dikey olarak dokuyu kaldırarak ve sıkılaştırarak daha genç bir görünüm elde edilir, ayrıca cilt kalitesi de iyileştirilir.

Fransız Askısı Fiyatları 2021-2022

Fransız Askısı fiyatları kişinin cildine, yaşına, talebine, kullanılacak iplik sayısına, işlem süresine ve seans sayısına göre değişecektir. Bu sebeple fiyat bilgileri için ekibimizle birebir görüşerek fiyat alabilir ve ihtiyacınızı detaylı olarak aktarabilirsiniz.

Fransız Askısı İşlemi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Fransız Askısı uygulaması sonrası normal hayata dönebilirsiniz ancak birkaç gün uygulanan bölgeye ekstra hassasiyet göstermeniz gerekir.

 • İlk birkaç gün boyunca çene hareketlerinizi ve mimiklerini minimum düzeyde tutmanız faydalı olacaktır.
 • Yüz üstü yatılması tavsiye edilmez.
 • Yüzünüzü temizlerken ellerinizle yukarı doğru ve nazik hareketler yapmaya özen gösterilmelidir.
 • Cilde masaj, peeling, ovma gibi hareketler yapmaktan bir süre kaçınılmalıdır.