Derma Clinic Bursa ND Yag Lazer Uygulamaları Başladı!

Birçok insan vücudunu çeşitli bölgelerindeki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isterler. Çeşitli kliniklerde istenmeyen tüyler için yapılan epilasyon uygulamalarında genil olarak 3 farklı lazer sistemi kullanılmaktadır. Bursa nd yag lazer cihazları Derma Clinic merkezinde mevcuttur. Bu lazer cihazı daha çok ten rengi koyu olan kişiler için tercih edilmektedir. Açık tenli hastalar için önerilmemektedir.

Nd Yag Tercihi

Epilasyon uygulamalarında kullanılan her lazer cihazının farklı özellikleri ve kullanım alanları vardır. Nd Yag lazer cihazları kullanım alanı olarak koyu ten rengine sahip hastalar seçilir. Diğer lazer cihazlarına göre ciltte yanık oluşturma riski bulunduğu için açık ten rengi olan hastalara önerilmez. Ten rengi koyu olan hastalarda kıl yapısı kalın olduğundan Nd Yag lazer ile kolaylıkla yok edilebilmektedir.

Uygulama Bölgeleri

Nd Yag lazer cihazları ile koyu ten renkli hastalarda daha çok yüz, ense, sırt bölgelerindeki istenmeyen tüylerin yok edilmesi operasyonları yapılmaktadır. Bu bölgelerde istenmeyen bölgelerde kılların daha kalın çıkması kişilerde rahatsızlık oluşturabilmektedir. Kliniğimizde yaptığımız lazer uygulamaları ile kalıcı çözümler oluşturuyoruz.

Nd Yag Farkı

Lazer epilasyon cihazları birbirinden farklıdır. Nd Yag lazer dalga boyu daha uzundur ve diğerlerinden farklıdır. Dalga boyunun uzun olması, deri altında daha derin noktalara ulaşabilmesidir. Nd Yag lazer cihazları, kıl köklerinin yok edilmesinin yanı sıra kılcal damar tedavilerinde de kullanılabilmektedir.

Lazer Epilasyon Sonuçları

Dermaclinic’te uygulanan lazer epilasyon işlemleri sonunda hastalar kendilerini daha mutlu hissedebiliyor. Bunun nedeni ise istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulmalarıdır.

Lazer epilasyon sonuçları olarak şunlar gözlemlenir;

  • Uygulama yapılan bölgedeki tüylerin tamamen yok edildiği,
  • Yok edilen tüylerin tekrar çıkmadığı,
  • Cildin daha düzgün ve pürüzsüz görünüme kavuştuğu,
  • Uygulama sonrası günlük hayata devam edildiği.

Nd Yag lazer uygulamaları oldukça güvenli bir işlemdir. Diğer lazer sistemlerine göre birçok üstün yanı bulunmaktadır.

Uygulama Süresi

Derma Clinic Bursa Nd Yag lazer uygulamaları için belirlenen seans aralığı uygulama bölgesine göre değişiyor. Yüz bölgesi için 1 ay diğer bölgeler için 2,5 ay olarak belirleme yapılıyor. Lazer uygulamalarının yapılabilmesi için kılların hafif uzaması yeterli gelmektedir.