Kilosu ile problem yaşayan tüm kadın ve erkeklerin hemen hemen tek hayali bölgesel olarak incelemektir. Uzun süren uğraşlar sonucu gerçekleştirilen diyetler, yapılan egzersizler, uygulanan farklı yöntemler bile çoğunlukla bazı bölgesel yağlanmaları ortadan kaldırmayabilir.

Bölgesel yağlanmalar genellikle kötü beslenme ve stresli yaşam tarzından kaynaklanmaktadır. Basen bölgesinde, kalça bölgesinde, karım bölgesinde, gıdı bölgesinde bu sebeplere bağlı olarak yağlanmalar görülebilmektedir. Özellikle doğum yapmış kişilerde bölgesel yağlanma sık karşılaşılan bir problemdir. Hormonsal sorunlar yaşayan kişiler de bölgesel yağlanma şikâyetiyle estetik merkezlerine başvuruyor.

Bölgesel incelme genellikle estetik operasyonlarla giderilse bile yaşanan teknolojik gelişmeler sebebiyle artık bölgesel yağlanmalar basit yöntemlerle giderilebilmektedir. Ses dalgalarını, Radyo frekansı ve titreşimi kullanan bazı teknolojik aletler uygulandıkları bölgelerde başarılı bir incelme ortaya koyabiliyorlar. Kişinin yaşam tarzına bağlı olarak, beslenme şekline ve gündelik yaşantısına bakılarak uygulanan bu yöntemler sayesinde birkaç seans içerisinde gözle görülür incelme gözlemleniyor.

Bölgesel incelme kişiden kişiye farklı etkiler sergileyebilmek ekte olup genellikle birkaç seans içerisinde 6 ila 12 santim incelme beklenir. Bölgesel incelme kişinin kilosuna bağlı olarak ve bölgesel yağlanmanın ağırlığına nazaran genellikle 6 ila 10 seans arasında gözle görülür bir biçimde ortaya çıkmaktadır. Elbette bölgesel incelme işlemlerine tabi olmadan önce mutlak suretle alanında uzman bir kliniğe başvurmalı, konu hakkında detaylı bir biçimde bilgi almalı yapılacak işlemle ilgili mutlaka kişisel sorular sorarak netlik kazanmalısınız. Kliniğimizde Uzman Cilt Doktoru Fatma Özel gözetiminde bölgesel incelme hususunda farklı yöntemler uygulanarak olumlu sonuçlar alınıyor. Bölgesel incelme hakkında bilgi almak, kullanılan yöntemlerin çeşitliliğiyle ilgili fikir sahibi olmak, bölgesel incelmenin kaç seansta ortaya çıkacağı ile alakalı fikir edinmek için mutlaka kliniğimize başvurun.