Yüz germe işlemleri son yıllarda çok popüler ve pek çok kadın ve erkeğin tercih ettiği, yaşlanma etkilerini geri döndüren, herhangi bir yara izi veya tahribat oluşturmadan gerçekleştirilebilen, kişilerin aynı gün sosyal hayatlarına ve iş hayatlarına geri dönebildiği ameliyatsız bir estetik operasyondur.

Zaman içerisinde yüz bölgesinde yaşanan düşme, yaşlılık belirtilerinin artması, yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıklıkların yoğunlaşması sonucunda gergin bir cilt yerini gergin olmayan ve sorunlu bir cilde bırakabilmektedir. Özellikle yüz bölgesinde bu kişiler için problem yaratacak düzeyde bir sorunu ortaya koyabilir. Bu sebeple kişilerin psikolojik olarak rahatlaması için en kolay yapılacak işlemlerden biri ameliyatsız yüz germe tedavisi olarak bilinen Fransız Askılama yöntemidir.

Fransız askısı pek çok kişi tarafından ezbere bilinen ve genellikle fikir sahibi olduğu özel bir ip askı yöntemidir. Cildin kaşlardan çekilerek gerilmesi sonucu ortaya çıkan Fransız Askısı oldukça başarılı bir operasyon olduğu gibi aynı zamanda uzun yıllar boyunca sizinle kalabilmektedir. Bu sayede cildinizin hem yaşlanma etkilerine meydan okumasını hem de zaman içerisinde yaşadığı deformasyonu ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Fransız askısı oldukça basit bir operasyon olduğu gibi bir genel anestezi gerektirmez. Lokal anesteziyle klinik yöntemlerle, alanında uzman bir cilt doktorunun gerçekleştirebileceği Fransız askısı sayesinde cildinizdeki tüm karışıklıklardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Fransız askısı diğer estetik işlemlere nazaran daha ekonomik, birkaç saat içerisinde tamamen gerçekleştirilebilen, ağrısız ve acısız bir estetik operasyondur. Bu işlem yapılırken mutlaka alanında uzman bir cilt doktorundan destek alınmalı, size en uygun tedavi şeklini öğrenmeli ve buna uygun hareket etmelisiniz. Ameliyatsız bir yüz germe yöntemi olan Fransız Askılama yöntemi herhangi bir güzellik uzmanı tarafından yapılamaz, mutlaka klinik ortamda ve alanında uzman biri tarafından yapılmalıdır. Uzman Cilt Doktoru Fatma Özel koordinasyonunda Fransız askısı ve diğer tüm estetik uygulamalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.