Zaman içerisinde gerçekleşen deri sarkmaları, kaşlar ve yanaklarda oluşan deformasyon ve yaşa bağlı çizgilenme sebebiyle yüz bölgesinde düşme gözlenmektedir. Zamana bağlı olarak gerçekleşen bu düşme en çok kadınların ve hatta erkeklerin bile rahatsız edici sorunları olarak ortaya çıkmaktadır. Yüz bölgesinde yaşanan toplu bir sarkmanın medikal kremler, kozmetik uygulamalar, profesyonel cilt bakımları gibi rutinleri ile geri döndürülemeyeceğini bilmek gerekmektedir. Bu sarkmanın geri toparlanması ancak ve ancak uzman kişiler tarafından yapılan özel operasyonlar sayesinde gerçekleşebilir.

Yüz bölgesinde yaşanan sarkmanın geri toparlanabilmesi için yapılan pek çok farklı işlem bulunmaktadır. Kalıcı ve herhangi bir ameliyat veya yara izi olmadan, estetik görüntüyü bozmadan, deri yapısını tahriş etmeden veya hassas hale getirmeden uygulanabilecek yöntemlerden biri sonsuzluk askısıdır. Sonsuzluk askısı ameliyatsız gerçekleşmekte ve oldukça konforlu, kişilerin normal hayatlarını aynı gün içerisinde dönebilecekleri bir işlemdir. Bu işlem kişilerin yüzünde gerilme sağlamakta, bir anda onlarca yaş gençleşmesine olanak sağlamaktadır. Yüz konturu keskin bir şekilde altın orana geri dönerek eski genç günlerindeki gibi gergin bir hale gelebilmektedir. Sonsuzluk askısı bir estetik işlemdir, lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir, sarkık ve kırışık cildi geri toparlamakta ve kişiye özel uygulanacak yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Kolajen iplerle ve kolajen içerikli malzemelerle oluşturulan sonsuzluk askısı kliniğimizde Uzman Cilt Doktoru Fatma Özel tarafından uygulanmaktadır.

İşlem öncesinde Cilt Doktoru Fatma Özel ile görüşüp tedavi planı oluşturabilirsiniz. Kullanılan ipler her 2 tarafa da uygulanmakta ve işlemler lokal anestezi altında yapılmaktadır. Kulak üzerinden yerleştirilen ipler dikişe gerek kalmadan tamamlanmaktadır. Uygulamadan sonra herhangi bir yara izi ortaya çıkmamaktadır. Daha detaylı bilgi için bize ulaşın.