Stresli iş hayatı şehrin kirli hava koşulları ve dengesiz beslenme ve uyku düzeni saç dökülmesinin öncelikli nedenleri arasındadır. Dengeli ve düzenli beslenme, saçların sağlığına iyi gelir. Saç köklerinden beslenir. Bu nedenle özellikle saçların gelişimi için önemli olan çinko, folik asit, biotin, B12 ve D vitamini açısından zengin besinlerin bol tüketimi tavsiye edilir.
Fındık, badem, ceviz, yumurta, yeşil yapraklı sebzeler, kuru baklagiller ve kırmızı et son derece faydalıdır, düzenli olarak tüketilmelidir. Ve su saçların sağlığına iyi gelir, bol içilmesi önerilir.

Saç Dökülmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi tedavisi saç dökülmesinin sebebine, saçın özelliklerine, dökülme tipine göre değişir. Uzman cilt doktorumuz tarafından hastanın ihtiyacına yönelik tedavi protokolleri uygulanır.
Dökülme, beslenme kaynaklı vitamin ve mineral eksiklikleri nedeniyle ortaya çıkmışsa öncelikle protein ve vitaminlerden zengin bir beslenme düzenine geçilir. Tiroit ya da farklı bir hastalığa bağlı oluşan saç dökülmelerinde ise öncelikle hastalığın tedavisine yönelik bir yol izlenmelidir.
Dökülmenin sebebi, tiroit ya da başka bir hastalıksa, bu hastalığın tedavisine öncelik verilir. İhtiyaç duyulduğu taktirde bu tedavilere ek olarak saç köklerini güçlendirecek mezoterapi, PRP ve Kök Hücre tedavisi uygulanabilir.
Erkek tipi ve Kadın tipi saç dökülmeleri tedavisinde uygulanan en önemli yöntemler; Saç Mezoterapisi, PRP ve Kök Hücre tedavisidir. Bu tedavilerde yan etki yoktur, güvenle ve başarılı bir şekilde uygulanırlar.
Kök Hücresi tedavisi çok yoğun büyüme faktörlerinin saça enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Bu tedavi yöntemleriyle saç hücreleri beslenir, kıl kökleri güçlenir ve saçlar canlılık ve parlaklık kazanır.
Saç dökülmesinde bu tedavilerinin yanı sıra hastanın durumuna göre saçlı deri hastalıkları tedavileri (egzama, sedef, saçkıran tedavisi) de uygulanabilir. Uzman cilt doktoru Fatma Özel’den randevu almak ve en uygun tedavi yöntemi için bize ulaşın.