Kadın ve erkeklerin en fazla tercih ettikleri ve ciltlerinde etkisini görmek istedikleri hızlı tedavi yöntemlerinden biri fraksiyonel lazer tedavisidir. Fraksiyonel lazer tedavisi ciltte minik kanallar açarak kolajen üretiminin hızlandırılmasını sağlamak, sağlam kalmış cilt hücrelerinin kendini ve çevresindeki hücreleri onarması ile tedavi etme sürecini kapsayan özel bir lazer çeşididir. Fraksiyonel lazer tedavisi cildin kendi kendisini onarma hızını arttırmak amacıyla yapıldığı için oldukça başarılı, yan etkisi düşük olan bir tedavi yöntemidir ve son yıllarda danışanlara en çok önerilen bu tedavi yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Fraksiyonel lazer tedavisi ciltte herhangi bir yara veya yanık izi bırakmadan, cildi hızla iyileştirerek ve cilt yapısındaki kolajen üretimini hızlandırarak, yaşlanma etkilerini en aza indirmek, yara ve yanık izi, sivilce izi, yaşlanma çizgileri, sivilcelerden kalan cilt bozukluklarını tedavi etmede oldukça başarılı bir yöntem olarak bilinmektedir. Pek çok farklı cilt probleminde fraksiyonel lazer kullanılmaktadır. Fraksiyonel lazer tedavisinde iyileşme süreci oldukça hızlı olduğu için bir istirahat süresine ihtiyaç duyulmadan işlemden hemen sonra sosyal hayata geri dönebilmektedir.

Fraksiyonel lazer tedavisi ciltteki çatlaklara, güneş veya yaşlanma lekesi olan bölgelere, yüz ve gıdı bölgesindeki problemleri rahatlıkla uygulanabilmektedir. Fraksiyonel lazer tedavisi vücuttaki her bölgeye kolaylıkla uygulanabilmektedir. Ciltte herhangi bir deformasyona yol açmaması sebebiyle

Yüz Bölgesinde de kolaylıkla uygulanabilen bir lazer tedavi yöntemidir. Fraksiyonel lazer tedavisinde korkmadan ve herhangi bir iz kalacak endişesi taşımadan Vücudun her alanına uygulama yaptırabilirsiniz. Elbette her tedavi yönteminde olduğu gibi fraksiyonel lazer tedavi yönteminde de danıştığınız uzmanların tavsiyelerini baz almalı ve yönlendirmelerini tercih etmelisiniz. Unutulmamalıdır ki fraksiyonel lazer ile ancak uzman ellerde iyi sonuçlar alınabilir.